Eko prezent – niespodzianka wykonana w zgodzie z naturą

Eko prezent to niespodzianka dla bliskiej osoby wykonana w zgodzie z naturą. Na ogół jest zrobiona z takich materiałów jak drewno lub w przypadku ręczników i tkanin do jadalni także z lnu i bawełny. Eko prezent jest dobrą opcją, jeśli szukasz upominku dla osoby, która troszczy się o środowisko na każdym kroku. W tej roli doskonale sprawdzą się m.in. eteryczne świece sojowe, tkaniny, figurki, modele do składania, breloki, czy inne dekoracje.

Ręcznik z certyfikowanego lnu, Lapuan Kankurit
Eteryczne świece sojowe „Bałtyckie opowieści”, Pufa Design

Eko prezenty na Święta

W zależności od tego, czy mowa tu o Świętach Bożego Narodzenia, czy Wielkanocnych, eko prezent będzie się nieco różnił. Proponujemy przede wszystkim ekologiczne dekoracje do domu, szczególnie te wykonane z drewna. Naturalne tworzywo idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, a jego wytrzymałość sprawi, że ozdoba posłuży obdarowanej osobie przez naprawdę długi czas, zawsze przypominając jej o Tobie. Eko prezent na święta może mieć też wyraz praktyczny, na przykład służyć do przechowywania drobiazgów, które przydają się życiu codziennym.

Zajączek mini z drewna, Spring Copenhagen

Eko prezenty na urodziny

Eko prezenty na urodziny mogą być różnorodne – praktyczne, dekoracyjne lub mieć wyraz humorystyczny. Takie upominki zawsze sprawdzają się najlepiej i są najbardziej doceniane. Polecamy m.in. eko prezent w formie breloka do kluczy Cool Spring Emotions Spring Copenhagen. Ta nietuzinkowa zawieszka przedstawiająca różne emocje to produkt wykonany z najwyższej jakości drewna dębowego FSC pokrytego woskiem pszczelim, skóry i metalu, z którego zrobiona jest obręcz. Brelok jest pakowany w ozdobne pudełko.

Pingwin i tukan, młynki do soli i pieprzu, Spring Copenhagen

Pomysł na eko prezent

Pomysłów na eko prezent jest naprawdę wiele, dlatego z łatwością znajdziesz coś, co najlepiej pasuje do gustu osoby, którą chcesz obdarować. Mogą to być na przykład przedmioty kolekcjonerskie jak figurki z drewna w różnej postaci. Inną propozycją są rzeczy praktyczne, takie jak donice, poszewki, czy cokolwiek innego, czego potrzebuje bliska Ci osoba. Eko prezent powinien przede wszystkim odpowiadać jej potrzebom, jednocześnie nie szkodząc środowisku naturalnemu, także podczas produkcji.

Figurki ryby, Spring Copenhagen

Eko prezent dla mamy

Mama jest wyjątkową osobą, której obdarowanie eko prezentem jest zwieńczeniem łączącej Was więzi. Dlatego warto wybrać dla niej coś wyjątkowego. Jeśli Twoja mama lubuje się w pięknie wykonanych, estetycznych i jakościowych przedmiotach, podaruj jej efektowną drewnianą figurkę, którą będzie mogła ustawić na przykład na półce w salonie. Tego rodzaju eko prezentów jest naprawdę wiele do wyboru. Polecamy m.in. dekorację drewnianą Kot Faith Spring Copenhagen. To słodkie zwierzątko o wysokości 10 cm jest wykonane z dębu i klonu zabezpieczonych woskiem pszczelim. Co więcej, figurka jest robiona ręcznie. To tylko dodaje jej wyjątkowości.

Figurka kot Faith, Spring Copenhagen

Eko prezenty dla niego

Mężczyźni także ucieszą się z ciekawych eko prezentów. Szczególnie jeśli będą one nawiązywać do ich pasji. Na eko prezent dla niego polecamy drewniane modele mechaniczne do składania. To coś więcej niż zwykła figurka – to także wspaniała zabawka dla dorosłych. Z pewnością niejeden pan ucieszy się z modelu Łazika Marsjańskiego UGEARS, którego składanie zajmuje od pół do jednej godziny.

Figurka do składania „Łazik marsjański”, Ugears

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*