Jak urządzić gabinet w domu?

Kwestia tego, jak urządzić gabinet w domu w głównej mierze zależy od branży, jaką się zajmujesz. Ogólne wytyczne mówią jednak o zachowaniu komfortu, jako niezbędnego elementu do efektywnej pracy. Gabinet w domu musi być zatem praktyczny, funkcjonalny. Dobrze, jeśli będzie w nim dużo światła słonecznego, a w miesiącach, gdy szybko robi się ciemno – warto wykorzystać dodatkowe lampy w celu doświetlenia pomieszczenia. Ważne jest także, by czuć się dobrze w przestrzeni przeznaczonej do pracy. Z tego względu warto wziąć pod uwagę również aspekt estetyczny gabinetu w domu.

Linear System, meble do biura, Muuto

Czego nie może zabraknąć w gabinecie urządzanym w domu?

Jeśli chodzi o gabinet w domu, podstawowym elementem jego wyposażenia jest biurko i wygodne krzesło, czyli Twoje miejsce pracy. Najlepiej wybierać modele stylowe i wygodne w użytkowaniu – te dwie współistniejące cechy z pewnością Cię zadowolą. Jako przykład takich mebli do gabinetu w domu mogą posłużyć biurko Journal Normann Copenhagen, w którego projekcie uwzględniono otwór na kable, co znacznie ułatwia podpięcie pod prąd niezbędnych akcesoriów oraz krzesło tapicerowane Hyg Chair Swivel 5W tego samego producenta.

Linear System, meble do biura, Muuto

Ciekawe rozwiązania oraz inspiracje w aranżacji domowego gabinetu

Inspiracji, jak urządzić gabinet w domu jest wiele. Większość z nich wspomina o zagospodarowaniu własnego miejsca do pracy. Warto także mieć na uwadze, przygotowanie odpowiedniej przestrzeni dla ewentualnych współpracowników, Klientów. Dlatego też w gabinecie w domu powinny znaleźć się wygodne siedziska dla gości. Warto również zadbać o inne praktyczne meble – na przykład stolik kawowy z szufladą SKYBOX. Jest to nie tylko funkcjonalne miejsce przykładowo na teczkę z dokumentami, ale też – za sprawą szafki – dodatkowe miejsce do przechowywania. Tak oryginalne i niecodzienne rozwiązania w domowym gabinecie są nie tylko praktyczne, ale także designerskie.

Stół Workshop, Muuto

Aranżacja gabinetu w domu powinna się wyróżniać funkcjonalnością

Nie ulega wątpliwościom, że gabinet w domu musi być funkcjonalny. Oznacza to, że najlepiej, gdy każdy element wyposażenia ma swoje przeznaczenie praktyczne. Co warte uwagi, wybrane przez Ciebie meble mogą także stanowić ciekawą ozdobę pomieszczenia. Dla jeszcze lepszego efektu estetycznego dobrze jest bawić się kolorystyką – dobrać maksymalnie trzy odcienie, które będą definiowały cały wystrój gabinetu w domu.

Krzesło Fiber, Muuto

Nowoczesny gabinet w domu, czyli aktualne trendy

Stylów wnętrzarskich możemy wymienić naprawdę wiele. Najpopularniejszymi wykorzystywanymi w nowoczesnych gabinetach w domu są te o zachowawczym charakterze. Mowa tu przede wszystkim o stylu skandynawskim – surowym, minimalistycznym – oraz loftowym. Wybierając spośród tych motywów, z pewnością stworzysz modny gabinet w domu.

Stół Workshop, Muuto

Gabinet w domu aranżacje – przykłady

Gabinet w domu możesz urządzić całkowicie według własnych potrzeb. Ważne jednak, by prezentował się profesjonalnie. Dlatego warto wybrać odpowiednie meble. W aranżacji gabinetu w domu możesz wykorzystać nie tylko biurko, ale też komodę, która zastąpi regał na teczki z dokumentami. Ciekawą propozycją, którą docenią odwiedzający Cię klienci, są także niewielkie kanapy – na przykład jedno- lub dwuosobowe. Na ścianie mogą zawisnąć najważniejsze certyfikaty, jakie uzyskałeś. Dzięki takiej aranżacji Twój gabinet domowy będzie podkreślał doświadczenie, jakie zdobyłeś i powagę, z jaką traktujesz kontrahentów.

Pufa Design

Odpowiedz


*