Dyskretny urok drewna. Nowe propozycje Spring Copenhagen

Urocze kaczątko, praktyczny jeż, kot na szczęście oraz zabawa w robienie minek. Spring Copenhagen czaruje nowościami!

Duńska marka, od 2019 roku dzięki Pufa Design obecna na polskim rynku, ma w ofercie przydatne akcesoria domowe, na przykład młynki do przypraw, deski do krojenia, świeczniki. Sygnuje też prostą, piękną ceramikę. Tym jednak, co wyróżnia Spring Copenhagen wśród innych wzorniczych brandów, są nowoczesne dekoracje do domu, wykonane z wielka starannością, rzemieślniczymi metodami. Drewniane figurki najczęściej nie mają czysto praktycznej funkcji, chyba że za takową uznać radowanie oczu i serca. Do naszego sklepu właśnie trafiły nowe wzory kopenhaskich „poprawiaczy humoru” oraz kilka praktycznych, choć nie mniej urokliwych akcesoriów domowych.

Kolekcja figurek dekoracyjnych z drewna Spring Copenhagen

Zobacz artykuł: Bajkowe wzornictwo Spring Copenhagen w Polsce 

Piękne kaczątko

Na początek dwa zwierzaki – bo Spring Copenhagen słynie właśnie z drewnianych figurek zwierząt. The Duckling, czyli Kaczątko, zaprojektował Thor Høy. Ptaszek, wykonany z drewna bukowego i orzechowego, jak wszystkie drewniane wyroby SC został zabezpieczony woskiem pszczelim. Linie figurki, powtarzające obłe kształty pisklaka, odnoszą się do najczulszych instynktów odbiorcy – małego i dużego, bo to bibelot nie tylko dla dzieci. Taki słodki gadżet roztopi najtwardsze dorosłe serce; będzie też bezpieczny w małych, niezdarnych jeszcze rączkach.

The Duckling czyli Kaczątko, Spring Copenhagen

Bardziej zadziorny – choć także uroczy – jest kotek Lucky (Szczęściarz), wymyślony przez Chrestena Sommera. W intencji twórcy ma być towarzyszem pieska Happy, który od pewnego już czasu merda ogonkiem na półce Spring Copenhagen. Kot wykonany jest z drewna dębu i klonu, oczywiście ręcznie, poszczególne egzemplarze mogą się więc różnić szczegółami, np. rysunkiem słojów na drewnie. Lucky czaruje jednak przede wszystkim wnikliwym spojrzeniem czarnych oczek. Będzie wspaniałym podarkiem przynoszącym szczęście albo niebanalną ozdobą nowoczesnego salonu. No i oczywiście warto przemyśleć sprawienie sobie od razu psa oraz kota – te pochodzące z „hodowli” Spring Copenhagen na pewno będą żyły w zgodzie!

Figurka kotka Lucky, Spring Copenhagen

Zobacz artykuł: Salon w stylu nowoczesnym

Emocje zapisane w drewnie

Do czego służą internetowe emotikony? Oczywiście do ekspresowego wyrażania uczuć. Duet projektantów mencke & vagnby udowodnił, że mogą stać się także oryginalną dekoracją domową. Spring Emotions to kulki o średnicy 7 centymetrów, z rysuneczkami znanymi wszystkim użytkownikom internetu. Te „emotki” istnieją jednak nie na monitorze, lecz w trójwymiarze; co więcej, wykonane zostały ręcznie z dębiny, a motywy graficzne powstały poprzez wypalenie. Połączenie dawnych rozwiązań ze współczesnym przekazem, swobodna gra zarówno z tradycją, jak i z nowoczesnością udowadniają, że obie opcje są potrzebne i obie zajmują w dzisiejszym designie ważne miejsca. Efektem tej układanki jest – układanka z drewnianych „buziek”, którą możesz wyrazić bardzo, bardzo wiele… Wyobraź sobie taką dekorację na prostej, drewnianej półce, a nad nią – oświetlenie punktowe . Prawda, że robi wrażenie? Nie mniejsze wywoła zapewne jedna „emocja” zapakowana w ozdobne pudełeczko i wręczona bliskiej osobie. Wbrew temu, co głoszą tradycjonaliści, taki przekaz ma moc!

Spring-Emotions® – kolekcja drewnianych emotikonów, Spring Copenhagen

Zobacz artykuł: Aranżacja salonu z lampami premium 

Po co jeżowi kolce?

Osobną kategorię stanowią zwierzaki „pracujące”, czyli takie, które nie tylko zdobią dom, lecz pełnią w nim również funkcje praktyczne. The Hedgehog (Jeż) duetu mancke & vagnby to uroczy bibelot i jednocześnie pojemnik na wykałaczki. Projektanci odeszli jednak od oczywistego skojarzenia pt. kolce z wykałaczek. Patyczki wsuwa się do wnętrza figurki przez błyszczący, metalowy nosek i tą samą drogą odzyskuje, poprzez potrząsanie pojemnikiem. Jest to koncept dla odbiorcy z poczuciem humoru, lubiącego rozwiązania nieoczywiste i zabawne. A sam Jeż? Pozostaje pozbawionym kolców, łagodnym zwierzątkiem, idealnym do głaskania.

Jeż na wykałaczki, Spring Copenhagen

Jeszcze mniej oczywistym skojarzeniem operuje ta sama para projektantów w serii Spring Birds. „Wiosenne Ptaki” to trzy małe, zgrabne sprzęciki z drewnianymi rękojeściami: nożyki służące do obierania pomarańczy i ziemniaków oraz otwieracz do butelek. Przedmioty praktyczne, wygodnie układające się w dłoni, bezpieczne dla użytkownika, zachwycają subtelnym wzornictwem. Udowadniają, że nawet najprostsze domowe gadżety mogą opowiadać pewną anegdotę i stać się pretekstem do dyskusji o sztuce użytkowej.

Wiosenne ptaki, otwieracz do butelek, obieraczka do warzyw, obieraczka do cytrusów, Spring Coepnahegn

Zobacz artykuł: Horror vacui, czyli ściana na celowniku 

Lustereczko, powiedz przecie…

Na koniec – przeglądamy się w lusterku. A raczej w lusterkach, bowiem Spring Copenhagen proponuje dwa nowe wzory. Możemy wybrać Satellite Mirror w rozmiarze small lub large, czyli lustereczko kształtem przypominające dziecięcą zabawkę – bączka. Projektant Christoffer Skjøtt chciał stworzyć przenośny sprzęt, który można wygodnie wykorzystywać w całym domu. Komu jednak nie wystarczy samo lustro, może zaopatrzyć się w Mirror Box, czyli dębową szkatułkę na biżuterię i inne drobiazgi, której pokrywa zaopatrzona jest od środka w szklaną taflę. Prosta i jednocześnie zmyślna konstrukcja pozwala ustawić lustro tak, że wraz z pudełkiem tworzy uroczą toaletkę. Będzie pięknie wyglądała i w sypialni, i w pokoju nastolatki, ale może ozdobić też salon albo łazienkę.
Jak podobają Ci się nowe propozycje Spring Copenhagen?

Ręczne lusterka drewniane w dwóch rozmiarach, Spring Copenhaegn

Przenośna toaletka, Spring Copenhagen

Pufa Design

Odpowiedz


*