Meble z palet jako nowoczesne rozwiązanie podczas urządzania ogrodu

Ekologiczne rozwiązania stale zyskują na popularności, także w przypadku urządzania przydomowych terenów. Nowoczesny i stylowy ogród to doskonałe miejsce dla ciekawych w formie mebli, tym bardziej wykonanych z pozostałych po budowie palet. Zarówno siedziska, jak i stoliki kawowe można wykonać samodzielnie. Wyboru materiału, z jakiego powstanie wyposażenie możemy dokonać spośród kilku rodzajów dostępnych na rynku. Do najczęściej wybieranych należą tak zwane europalety lub lżejsze – modele budowlane. Przed rozpoczęciem składania mebli należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, taki jak m.in.: szlifierka do drewna, papier ścierny, wiertarka, czy specjalny impregnat. Pracę zaczynamy od wyszlifowania desek, tak, aby usunąć wszelkie nierówności. Dobrze jest wykonywać wszystkie prace związane z przygotowaniem materiałów na zewnątrz. Po złożeniu mebli należy odpowiednio je zabezpieczyć. W tej roli doskonale sprawdzą się impregnat, oraz farba kryjąca. Samodzielnie wykonane wyposażenie ogrodu możemy całkowicie dopasować do swoich potrzeb, co składa się na jedną z jego licznych zalet, do których należy także powtórne wykorzystanie raz zakupionych surowców.

Fot. Mika Baumeister, Unsplash

Dostosuj otoczenie do siebie

Wykonując meble ogrodowe z palet samodzielnie zyskujemy pewność, że w stu procentach spełnią one nasze wymagania. Tak przygotowane wyposażenie będzie stylowe i jednocześnie idealnie dopasowane do naszego gustu. Zestaw złożony z ławki i stolika wykonanych z palet doskonale wkomponuje się w ogród pełen roślinności. Pomalowane na brązowo meble możemy uzupełnić granatowymi poduszkami, które ożywią teren porośnięty drzewami takimi jak np. brzozy, czy dęby. Na ozdobnej złotej tacy mieszczącej się na stoliku możemy postawić wazon ze świeżo zerwanym bzem, którego zapach będzie umilał nam popołudnie. W zależności od potrzeb, jakimi się kierujemy, możemy rozwiesić także girlandę świetlną, które rozjaśnią wieczory spędzane z bliskimi na zewnątrz. Odpowiednie oświetlenie ogrodowe może stylowo podkreślić charakter miejsca. Odpowiednio wykonane meble z palet cechować będzie wygoda, oraz niebanalny design, który zachwyci niejednego gościa odwiedzającego nasze lokum. Zgodne z zasadami ekologii wyposażenie ogrodu wykonane własnoręcznie wyróżnia oryginalny wygląd, który w ciekawy sposób urozmaica nasze otoczenie. Dzięki takiemu kompletowi letni wypoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Fot. Daniel Tafjord, Unsplash

Jakie meble można stworzyć przy użyciu palet?

Wykorzystanie niepotrzebnych palet do wykonania stylowych i funkcjonalnych mebli ogrodowych daje nam spore pole do popisu. Szukając inspiracji możemy natrafić na wiele interesujących propozycji wyposażenia, jakie można stworzyć własnoręcznie. Miłośnicy majsterkowania z pewnością poczują się zaintrygowani niektórymi z nich. Do najpopularniejszych mebli z palet należą zdecydowanie ławki. Zbite z co najmniej trzech lub nawet więcej palet doskonale wpasują się zarówno w wystrój tarasu przed domem, jak i balkonu, czy ogrodu. Przyozdobione kolorowymi poduszkami stworzą niesamowicie przytulny klimat. Z wykorzystaniem palet pozostałych po budowie możemy także samodzielnie wykonać stolik kawowy. Dla urozmaicenia jego charakteru warto zainwestować w ozdobną tacę lub wazon, który na nim stanie. Ciekawą propozycją jest zamontowanie kół do stolika, dzięki którym bez problemu możemy go przestawiać, aranżują na nowo nasze otoczenie. Z palet można także wykonać półki, na których zamieścimy niewielki obraz lub donicę z kwiatami. Kompletując wyposażenie ogrodu możemy całkowicie puścić wodze fantazji i stworzyć otoczenie, w którym poczujemy się w pełni zrelaksowani.

Fot. tytułowe Luke Southern, Unsplash

Pufa Design

Odpowiedz


*