Aranżacja salonu z lampami premium

W dobrze urządzonym salonie znaczenie mają nie tylko przedmioty i kolory, lecz nawet światło i cień. Podpowiadamy, jakie oświetlenie wybrać, żeby stworzyć w tym najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu aranżację z klasą.

Termin „ekskluzywny” nieco się dziś wypaczył i dla wielu osób znaczy tyle co „drogi”, „kosztowny”. Tymczasem słowo to dotyczy rzeczy i zjawisk wyrastających ponad przeciętność, wyróżniających się; dostępnych wąskiej grupie odbiorców nie tyle (albo: nie tylko) z powodu ceny, lecz przede wszystkim ze względu na wyjątkowe walory, wymagające od odbiorcy artystycznej wiedzy, wyrobionego gustu i dobrego smaku. Są to takie dodatki do domu, które zdobią pomieszczenie, określają jego charakter, „opowiadają” o guście, stylu życia, a nawet osobowości mieszkańców, przy tym wszystkim nie nie tracąc przymiotów użytkowych.

Lampa Under The Bell, Muuto

Lampa Under The Bell, Muuto

W sklepie Pufa Design znajdziesz pokaźny zasób towarów premium, czyli właśnie tych ekskluzywnych, przeznaczonych do apartamentów, dużych domów, a także dobrych hoteli i eleganckich restauracji. Wśród nich poczesne miejsce zajmują lampy, których niebanalna uroda jest wypadkową świetnego projektu i doskonałego wykonania.

Zobacz artykuł: Lampa Lampa Under the Bell – crème de la crème Muuto

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

Oświetlenie, o którym mówimy, łączy wysoka jakość, różni – stylistyka. Ciekawe i odważne zabawy formą znajdziemy w angielskim Innermost. Pulpo, marka z Niemiec, stawia na stal, szkło i projekty nawiązujące do świata przemysłu. W ofercie chorwackiego brandu Grupa Products widzimy inspirację filozofią Bauhausu (linia Baluna) oraz dyskretną sztuką Japonii (lampy Arigato). Z kolei Grok, choć działa w gorącej Hiszpanii, skłania się raczej ku minimalistycznym formom, przywodzącym na myśl wzornictwo skandynawskie; tu ważny jest szczegół – dopracowany, pomysłowy, piękny.

Lampa Oda, Pulpo

Lampa Oda, Pulpo

Kinkiet Baluna, Grupa

Kinkiet Baluna, Grupa

Zobacz artykuł: Baluna, minimalistyczna lampa dla koneserów

Dołącz do skandynawskiej elity

Wspomniana Skandynawia w Pufa Design może pochwalić się wieloma projektami nowoczesnych lamp. Menu, Normann Copengahen i Northern proponują wzory czyste, proste, a jednak wyjątkowe i rozpoznawalne. Zdecydowanie różni się od nich duńska Bolia, której pomysły przypominają trochę biżuterię, trochę nowoczesne rzeźby. Wśród projektów tej marki osobną grupę tworzą lampy industrialne (np. Cyla, Victoria, Rotate), w których metal i szkło budują nowoczesne, surowe i zarazem urzekające kształty. Podobny efekt czystości formy w lampie Balloon został osiągnięty w zupełnie inny sposób – klosz tworzy metalowa konstrukcja obciągnięta półprzejrzystą tkaniną. Tak, Bolia to marka, która potrafi zaskakiwać!

Kolekcja lamp Bell, Normann Copenhagen

Kolekcja lamp Bell, Normann Copenhagen

Zobacz artykuł: Wybieramy lampy do salonu

W podobnej stylistyce co Balloon utrzymana jest seria lamp Strand marki Muuto. Metalowy „szkielet” otacza tu jednak nie tekstylna powłoczka, lecz specjalny polimer o strukturze przypominającej sieć drobnych włókienek. Oto kolejna cecha nowoczesnego oświetlenia: abażury do lamp zdobią wnętrze także zanim włączymy światło; przykuwają uwagę kształtami, zaskakują rodzajem lub fakturą materiału. Wzornictwo premium zachwyca klasą – i robi to z klasą!

Lampa Strand, Muuto

Lampa Strand, Muuto

Dla kogo lampy haute couture?

Na koniec kilka słów o markach premium, które wymagają od odbiorcy nie tylko dużego wyczucia stylu, ale też fantazji i humoru. Mammalampa, marka łotewska, to zdumiewające, niemal bajkowe lampy, które przyjmują na przykład formę pokaźnego warkocza splecionego z papieru. Zaskakują także pomysły sygnowane przez włoskie Seletti – jeżeli „czujesz” takie projekty jak lampa-banan albo lampa-mysz, jest to marka właśnie dla ciebie!

Lampa The Duchess, Mammalampa

Lampa The Duchess, Mammalampa

 

Zobacz artykuł: Mammalampa – świecące dzieła sztuki

Jedną z najdalszych od wszelkiego artystycznego konformizmu w ofercie Pufa Design jest niewątpliwie francuska Petite Friture. Wśród wielu jej ciekawych projektów największe uznanie klientów zdobyła lampa Vertigo. Powstała w 2010 roku i przypomina damski kapelusz (albo instalację artystyczną). Odpowiednio naciągnięte wstążki z tworzywa sprawiają, że klosz zachowuje swój kształt i wizualną lekkość, niemalże ulotność. Vertigo można nabyć w kilku kolorach oraz paru wielkościach – największa lampa ma 200 cm średnicy! Takie „słońce” starczy właściwie za całą dekorację nowoczesnego salonu.

Pufa Design

Odpowiedz


*