W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lampy wewnętrzne w stylu retro?

Komponując wystrój w motywach retro sporą uwagę należy zwrócić na dodatki, które nakreślają charakter całego wnętrza, w tym lampy, które są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią także jeden z ważnych dodatków. Wybierając stylowe lampy wewnętrzne w stylu retro należy zwrócić uwagę na ich stylistykę. Według znawców stylu vintage powinny one nawiązywać do produktów z 50., 60. i 70. zeszłego stulecia – z tego powodu stylowe lampy wewnętrzne w stylu retro występują w przeróżnych wariantach, które możemy dostosować do niemal każdego wnętrza.

Kolekcja lamp Lamella, LE KLINT

Rodzaje stylowych lamp wewnętrznych w stylu vintage 

Dostępne na rynku modele lamp wewnętrznych retro sprawiają, że z łatwością jesteśmy w stanie dobrać produkt odpowiedni do każdego pomieszczenia. Podstawowym wyborem wciąż pozostają wiszące lampy retro, które dostarczają światła ogólnego, niezbędnego do funkcjonowania po zmroku. Pozostałe rodzaje wewnętrznych lamp retro są dodatkiem do wariantów wiszących. Możemy sięgać po małe lampy retro stawiane na komodzie, a także modele stojące, które doskonale sprawdzą się jako dodatkowe źródło światła podczas wykonywania prac precyzyjnych czy czytania. Dla wprowadzenia intymnego klimatu we wnętrzu warto zastosować stylowe lampy wewnętrzne retro w postaci kinkietów. 

Lamka bezprzewodowa Eclipse, Spring Copenhagen
Kinkiet Balancer, Northern

W których pomieszczeniach warto zastosować stylowe lampy wewnętrzne w stylu retro?

Odpowiedź na to pytanie jest prozaiczna – możemy wykorzystywać je we wszystkich typach wnętrz. Najbardziej efektowne egzemplarze stylowych lamp wewnętrznych vintage sprawdzą się głównie w pokoju dziennym, gdzie przyciągną uwagę odwiedzających nas gości. Z powodzeniem możemy je zastosować w sypialni, gabinecie, a nawet w łazience. 

Lampy wiszące Orbiform, Nordlux

Lampy wewnętrzne w stylu vintage, które nadadzą wnętrzom przytulności

Do wyboru mamy przeróżne modele stylowych lamp wewnętrznych retro. Jednymi z nich, które najczęściej wpisują się w założenia tego stylu są produkty wyposażone w klosz wykonany z mlecznego szkła. Sprawdzą się one zarówno we wnętrzach subtelnych i stonowanych, jak i tych nieco ekstrawaganckich dla złamania mocnej stylistyki. Wartym podkreślenia jest fakt, iż takie lampy wewnętrzne retro dają delikatne światło, dodające przytulności każdemu wnętrzu. 

Lampy sufitowe Orbiform, Nordlux
Lampa stołowa Orbiform, Nordlux

Stylowe lampy wewnętrzne w stylu retro z wyraźnymi nawiązaniami do motywów prowansalskich

Wiele stylowych lamp wewnętrznych w stylu retro występuje także w wariantach nieco przypominających durszlak, co wpisuje się w założenia stylistyki vintage. Spotykamy także produkty w białym kolorze bądź pastelowych odcieniach, na których stosowane są motywy roślinne, zwłaszcza z kwiatami w różowym, fioletowym i niebieskim odcieniu. Będą one doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w typowo kobiecych wnętrzach. 

Lampa sufitowa Bell, Normann Copenhagen

Rodzaj żarówki zastosowanej w lampie wewnętrznej retro również ma ogromne znaczenie w wystroju pomieszczenia

Spore znaczenie w wystroju wnętrza ma rodzaj zastosowanej żarówki w stylowych lampach wewnętrznych retro. Możemy sięgać nie tylko po różnorodne modele nowoczesnych żarówek – świetlówek czy LEDów, ale z łatwością możemy dostosować odpowiedni typ oświetlenia pod względem barwy światła.

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*