Żyrandole retro do salonu – klasyczne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu

Żyrandole retro do salonu przywodzą na myśl stosowane niegdyś elementy wystroju wnętrz. Mowa tu przede wszystkim o produktach, których stylistyka jest niemal identyczna z dodatkami wykorzystywanymi od lat 50. przez kolejne trzydzieści lat. Żyrandole retro do salonu powróciły do łask, dlatego z powodzeniem możemy sięgać po antyki lub zakupić produkty stylizowane na dodatki z dawnych lat. Żyrandole retro do salonu występują w wielu różnych formach, które pozwalają dostosować je do rozlicznych stylów aranżowania wnętrz. Nie ulega wątpliwości, że nadają elegancji pokojowi dziennemu, która nie umknie uwadze odwiedzających nas gości.

Żyrandol The Bouquet, Le Klint

Dodatkowe elementy, które warto dobrać do żyrandoli retro do salonu

Żyrandole retro do salonu stanowią centrum oświetlenia całego pomieszczenia. Oprócz nich, warto zakupić pasujące elementy, zwłaszcza kinkiety oraz stojące lampy, utrzymane w identycznej stylistyce do żyrandola. Będą one nie tylko ozdobą wnętrza, ale także pozwolą stworzyć nastrojową atmosferę. 

Żyrandol Chambers, Menu

Żyrandole retro do salonu pasujące do stylu rustykalnego

Klasyczna forma żyrandoli retro do salonu sprzyja wykorzystywaniu ich między innymi we wnętrzach rustykalnych. Należy pamiętać o tym, by wybierać produkty dopełniające nastroju pomieszczenia. Sprawdzą się zwłaszcza żyrandole retro do salonu z finezyjnie wygiętymi elementami, z których zwisają, bądź oparte są gwinty do wkręcania żarówek. Celowo postarzany produkt idealnie wpisuje się w założenia trendów retro. 

Żyrandol Franklin, Menu

Wystrój prowansalski, w którym żyrandole retro do salonu grają pierwsze skrzypce

Subtelne aranżacje wnętrz rodem z Prowansji są chętnym wyborem wśród wielu europejskich konsumentów. Przysłowiową kropkę nad „i” stawiają tutaj żyrandole retro do salonu. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim dodatki, które niegdyś znajdowały się w domach naszych przodków – są to głównie lampy w jasnych odcieniach. Warto wykorzystać również żyrandole retro do salonu w mocnych kolorach, z elementami metalowymi.

Żyrandol Panel, Innermost

Żyrandole retro do salonu urządzonego według stylu glamour

Szukając efektownej dekoracji do wnętrz glamour, warto sięgać po żyrandole retro do salonu. Wiele z nich swoim wyglądem nawiązuje do oświetlenia wykorzystywanego w ekskluzywnych domach, pałacach i willach. Wysadzane kryształkami żyrandole retro do salonu idealnie dopasują się do pomieszczeń, w których dominują dodatki oddające przepych i kunszt aranżacji wnętrz. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie żyrandoli retro do salonu, stylistyką przypominającą bogato zdobione świeczniki. Należy pamiętać, by zastosować żarówkę w odpowiednim kształcie, która będzie dostosowana do formy żyrandola. 

Żyrandol Amp, Normann Copenhagen

Żyrandole retro do salonu nadające się do nowoczesnych wnętrz

Mnogość wariantów żyrandoli retro do salonu sprawia, że można je wykorzystywać w różnego typu wnętrzach. Zalicza się do nich miedzy innymi domy zaaranżowane w niezwykle modnych obecnie stylach, czyli loftowym i industrialnym. W takich wnętrzach żyrandole retro do salonu mają formę prostych mini-kloszy przyczepionych do całej konstrukcji. Taki żyrandol jest doskonałą opcją dla osób, które cenią sobie minimalizm i nienachalne elementy dekoracyjne. 

Żyrandol Raito, Nordlux

Pufa Design

Odpowiedz


*