Kinkiety kryształowe do łazienki – stylowa ozdoba wnętrza

Kinkiety kryształowe do łazienki kojarzą się głównie z bardzo kobiecym i kunsztownym stylem glamour, który powstał na początku XX wieku jako alternatywa dla wszechobecnego minimalizmu w projektowaniu wnętrz. Niezwykle istotny jest tutaj dobór dodatków, w tym odpowiedniego oświetlenia. Kryształowe kinkiety do łazienki to doskonałe rozwiązanie we wnętrzach glamour. Mogą tworzyć między innymi kaskadę kryształków, przywodzące na myśl luksusową, diamentową biżuterię, które nadadzą wnętrzu wrażenia luksusu i przepychu. W kobiecym wnętrzu nie może także zabraknąć kryształowych kinkietów do łazienki, przypominających kieliszki do wina lub posiadających motywy kwiatowe.

Kinkiet Beluga, ENOstudio

Kinkiety kryształowe do łazienki, które wracają do łask

Kryształowe kinkiety łazienkowe często wykorzystywano w latach 70 i 80. XX wieku. W kolejnych latach ich popularność nieco zmalała, lecz w ostatnim okresie konsumenci coraz częściej po nie sięgają. Mogą przybierać opisaną wcześniej formę lamp glamour, a także nowoczesnych kinkietów kryształowych do łazienki, które nadają się do wielu typów wnętrz. Szczególnie efektowne są kinkiety w kształcie prostopadłościanów z ozdobnymi tłoczeniami, które tworzą na ścianie niesamowitą grę świateł. Światło rozproszone w ten sposób będzie także ozdobą wnętrza, która z pewnością uprzyjemni czas spędzany w domowym SPA. Kinkiety kryształowe do łazienki przydadzą się również do ozdoby lustra bez obramowań. Sprawdzą się tutaj zwłaszcza poziome, wydłużone kinkiety, do których można dobrać małe lampki w formie prostopadłościanów, często dostępne w zestawach.

Kinkiet Gin, ENOstudio

Kryształowe kinkiety do łazienki w nowoczesnym wydaniu przybierają różne finezyjne formy

Między innymi kule składające się z małych okrągłych kryształków. Co ciekawe w kryształowych kinkietach do łazienki często łączy się kilka styli, na przykład loftowy z glamour. Takie lampy posiadają czarne, matowe ramię, na którym osadzony jest ozdobny klosz.

Kinkiet Loft, Kolorowe Kable

Kryształowe kinkiety do łazienki przywodzące na myśl pałacowe dodatki wnętrz

Kinkiety kryształowe do łazienki posiadają stylistykę łudząco podobną do lamp stosowanych w okazałych pałacach. Z podobnych lamp słynie między innymi pałac w Wersalu – rezydencja Króla Słońce, w którym znajduje się sala lustrzana. Światło kilkunastu okazałych lamp odbija się od ogromnych luster, tworząc niesamowity efekt świetlny. Całość wykończona jest sklepieniem z efektownymi malowidłami i pozłacanymi, wysokimi świecznikami. Kinkiety kryształowe do łazienki pozwalają stworzyć we wnętrzu fragment Wersalu. W takiej sty9listyce utrzymane są głównie lampy przypominające małe żyrandole, mocowane do ściany z opadającymi w dół kryształkami. Nowocześniejszą formą kinkietów kryształowych do łazienki, które przypominają żyrandole są lampy o prostokątnej podstawie ze zwisającymi kryształami, wyglądające jak krople deszczu zwisające z nici pajęczyny.

Kinkiet TR Bulb, Menu
  • Kinkiet na taras
  • Czym cechują się kinkiety rustykalne do łazienki?
  • Kinkiet drewniany do łazienki – wyznacznik stylu skandynawskiego
  • Kinkiet loftowy do łazienki – stylowy dodatek wnętrza

Pufadesign

Odpowiedz


*