Jaki żyrandol do małej kuchni?

Kuchnia o niewielkim metrażu jest dużym wyzwaniem pod względem jej aranżacji. Musi ona łączyć cechy funkcjonalności z efektownym wyglądem w taki sposób, aby pomieszczenie było ustawne i zachęcało do przebywania w nim. 

Żyrandol wraz z meblami dominuje na tle wnętrza, dlatego dobrze jest wybrać model, który będzie spójny z pozostałymi dodatkami. Polecamy lekturę najnowszego artykułu, gdzie podpowiadamy, czym kierować się w wyborze odpowiedniej wiszącej lampy do kuchni o małym metrażu, aby prezentowała się ona zjawiskowo.

Lama Cornet, Umage
Lampa Hazel Mini, Umage
Lampa Acorn, Umage

Zwróć uwagę na modele, które doświetlą całą przestrzeń w kuchni 

Mała kuchnia nie stwarza nam wielu możliwości dopasowania dodatków, ponieważ na niewielkiej przestrzeni całość powinna być odpowiednio wyważona, aby nie doprowadziła do wrażenia znacznego przytłumienia. W takim przypadku najlepiej jest wybrać tylko jedno źródło światła, ale dobrane w taki sposób, żeby skutecznie doświetlało całe pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie żyrandola umieszczonego blisko sufitu, który będzie miał szeroki strumień światła. Pozwoli to także optycznie powiększyć wnętrze, które zachowuje swój przytulny klimat. 

Lampa Asteria Mini, Umage

Postaw na minimalistyczne dodatki, oraz żyrandole, które sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych o małej powierzchni

W pomieszczeniach o niewielkich wymiarach powinno unikać się dodatków o bogatej stylistyce, a zamiast nich postawić na elementy o minimalistycznym wyglądzie. Powyższe zalecenie odnosi się również do wyboru oświetlenia do małej kuchni. Tutaj dobrym pomysłem będzie zastosowanie lamp w prostych kształtach z kloszami w formie kwadratów, sześcianów, kul czy w kształcie lamp studyjnych. Wymienione modele mają ponadczasową stylistykę, która sprawdzi się w małej kuchni przez bardzo długi czas. Warto dodać, że będą one idealnie współgrały z meblami, najczęściej zabudową, aż po sam sufit. Ponadto sam żyrandol nie powinien być duży, aby nie zaburzać proporcji poszczególnych elementów całej aranżacji. 

Lampa Cuna, Umage

Zobacz produkty internetowego sklepu Pufa Design, które możesz wykorzystać w kuchni o niewielkim metrażu

Konsumenci w sklepie Pufa Design znajdą idealny model lampy sufitowej do małej kuchni. Dobrze sprawdzą się zwłaszcza modele z linii Okina Pott oraz Top Muuto, których najważniejszą cechą jest minimalistyczny wygląd, przez co idealnie nadają do pomieszczeń kuchennych o niewielkim metrażu. Ponadto wyróżnia je bogata kolorystyka, dlatego z łatwością dostosujemy wybrany model do koloru ścian oraz mebli. Warto zwrócić uwagę również na produkty wykonane z mlecznego szkła jednej z norweskich marek, które wzmocnią w małej kuchni atmosferę przytulności.

Lampa Top, Muuto

Sprawdź również:

Pufadesign

Odpowiedz


*