Jak podłączyć kinkiet?

Podpowiadamy, jak podłączyć kinkiet? Dzięki podłączeniu kinkietu we wnętrzu zyskujemy dodatkowe źródło światła, które jest przydatne w łazience w czasie robienia makijażu, w salonie podczas czytania książki, czy w kuchni, aby stworzyć klimatyczne miejsce do spożywania posiłków. Jeśli kinkiet zostanie dobrze podłączony, będzie on wydajnym źródłem światła, które posłuży nam przez bardzo długi czas. Poniżej pokazujemy dokładnie, jak podłączyć kinkiet, dlatego zachęcamy do lektury.

Kinkiet Turn, Nordlux

Zanim przystąpisz do podłączania kinkietu, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie

Podłączanie kinkietu musi poprzedzić odłączenie zasilania, ponieważ w przeciwnym razie w czasie pracy może nas porazić prąd elektryczny. Dlatego najpierw należy „wyłączyć korki” i za pomocą miernika upewnić się, że zasilanie zostało odłączone. Po odmierzeniu metrówką, na jakiej wysokości kinkiet ma być zamontowany, można przystąpić do jego podłączenia. 

Kinkiet Lantern, New Works

Jak podłączyć kinkiet krok po kroku?

Podłączanie kinkietu jest bardzo proste, warto jednak pamiętać o kilku ważnych elementach. Jeśli wywiercone zostały otwory w ścianie i przymocowana do korków rozporowych podstawa kinkietu, można połączyć jego przewody z tymi znajdującymi się w ścianie. Na początku z przewodów wychodzących z kinkietu ściągamy kilka centymetrów izolacji, które będą dołączone do kostki. Następnie umieszczamy je w otworach według następującej zasady: do otworu L wchodzi przewód w czarnym kolorze, do środkowego przewód żółtozielony, a do miejsca N przewód w kolorze niebieskim. Należy jednak zwrócić uwagę, że jeśli instalacja jest w II klasie ochronności, to przewód w kolorze żółtozielonym pozostawiamy bez podłączenia.

Kinkiet Front Single, Nordlux

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*