Jak rozmieścić kinkiety w salonie?

Kwestia tego, jak rozmieścić kinkiety w salonie, powinna zostać dobrze przemyślana. Trzeba pamiętać o doświetleniu każdego zakamarka pokoju. Oznacza to, że kinkiety w salonie mają pełnić funkcję wsparcia dla klasycznych lamp sufitowych, najlepiej, aby znajdowały się na ścianach tuż przy obszarze, w którym potrzebujesz więcej światła. Może to być na przykład nad sofą lub w kąciku czytelniczym. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch lamp ściennych obok siebie lub jeśli zależy Ci na większym doświetleniu centralnego punktu pomieszczenia – naprzeciw siebie.

Kinkiet Darcie, Nordlux

Dwa kinkiety obok siebie w salonie

Na ogół zaleca się, by obok siebie znajdowały się nie więcej niż dwa kinkiety. To optymalne źródło światła, które jednak nie przytłoczy całego designu wnętrza. To sposób, jak rozmieścić kinkiety w salonie dedykowany mniejszym lampom ściennym. Ważna jest także wysokość – najlepiej, by oświetlenie było na wysokości wzroku. Optymalna wartość to 160 cm. Jeśli w salonie stoi lub wisi lustro, możesz rozmieścić kinkiety tuż przy nim.

Kinkiet Dicte, Nordlux

Kinkiety w salonie naprzeciw siebie

Inną możliwością, jak rozmieścić kinkiety w salonie, jest ulokowanie ich po przeciwnych stronach, ale tak, by znajdowały się w jednej linii. To pozwoli na skoncentrowanie światła w centralnym punkcie, szczególnie jeśli lampy można odchylić. Jednym z takich kinkietów do salonu, który będzie dobrze wyglądał w duecie, jest model HO ENOstudio czarny lub mosiężny. Oba są wykonane ze stali, a ich wymiary to 45 cm x 21 cm x 13 cm. Dodatkową opcją jest w tym przypadku funkcja ściemniania, co jest ogromnym atutem dla wielu użytkowników.

Kinkiet HO (mosiądz), ENOstudio

Kinkiety w salonie nad fotelem

Oświetlenie ścienne świetnie sprawdzi się umieszczone nad wygodnym fotelem lub kanapą. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł doświetlić swoje ulubione miejsce wypoczynku. To, jak rozmieścić kinkiety w salonie, jest sprawą mocno związaną z wygodą. Dlatego warto ulokować lampy tam, gdzie zwykle czytasz książki lub gazety. Może zainteresować Cię kinkiet Alexander Nordlux w kolorze białym lub czarnym. Średnica klosza wynosi 16 cm, wysokość 28 cm, głębokość 35 cm, a średnica podstawy mocowanej do ściany – 13 cm. Źródłem światła jest żarówka E27, maks. 15W.

Kinkiet Alexander, Nordlux

Wygodne oświetlenie to podstawa

Zdecydowanie, to, jak rozmieścić kinkiety w salonie, powinno być motywowane wygodą. Lampa musi oświetlać dokładnie to miejsce, w którym jest Ci potrzebne więcej światła niż zapewnia te, które pada z oświetlenia sufitowego. Kinkiety w salonie świetnie sprawdzą się montowane nad fotelem lub kanapą. Możesz także rozmieścić je przy meblach, na przykład regałach, czy ściance. Zwróć uwagę także na odpowiednią wysokość zawieszenia. Jeśli szukasz czegoś nietypowego i oryginalnego, sprawdź kinkiet Duo ENOstudio ze stali i szkła akrylowego w kolorze bieli i złota. Do kompletu jest dołączona zintegrowana żarówka LED 5W, 300 lumen, 3000K. Aby utrzymać tę lampę w czystości, wystarczy przecierać ją miękką ściereczką. Tego typu kinkiet w salonie z powodzeniem zastąpi dodatkowe ozdoby.

Kinkiet Duo, ENOstudio

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*