Aranżacja sali bankietowej – o czym pamiętać?

Aranżacja sali bankietowej wpływa na pierwsze wrażenie gości, dlatego należy zadbać o to, by już od progu przykuwała ich uwagę i wywoływała zadowolenie. Liczy się każdy detal. Z tego względu warto kierować się jednym konkretnym stylem, który będzie utrzymany na całej przestrzeni. Jednocześnie istotne jest to, by pomieszczenie było funkcjonalne i komfortowe dla osób, które się w nim gromadzą. Meble, jakie znajdą się we wnętrzu, muszą być jak najwyższej jakości, solidne i stylowe. To, o czym jednak należy pamiętać to także fakt, by pozostałe elementy wyposażenia również wpisywały się w te wskazówki. 

Krzesło tapicerowane SM826, Skovby
Stół rozkładany SM26, Skovby

Co powinno się znaleźć w sali bankietowej?

Sala bankietowa na pierwszą myśl kojarzy się ze stołami i krzesłami, z których korzystają goście. Trzeba jednak mieć na uwadze także pozostałe elementy wyposażenia, które nie zawsze są zauważane przez klientów. Mowa tu m.in. o: 

– klimatyzacji, która jest niezbędna, by rozwiązać kwestię skrajnych temperatur, czy jakości powietrza,

– dekoracjach, które będą dopasowane do całości wystroju wnętrza, 

– dostępie do ogrodu lub tarasu, 

– parkiecie tanecznym i innych,

Jeśli chodzi o ozdoby, które często spotyka się w salach bankietowych, są to przede wszystkim żywe kwiaty umieszczone w donicach. Warto dobrać je odpowiednio do pory roku i preferencji klienta oraz jego budżetu. 

Stół okrągły Midst, MUUTO

Jak wyposażyć salę bankietową?

Wyposażenie sali bankietowej musi być praktyczne. Dlatego należy zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary mebli, a stoły i krzesła powinny być ze sobą kompatybilne. Kwestię wystroju warto rozważyć już na etapie projektowania. Można skorzystać z usług profesjonalisty lub zająć się tym na własną rękę. Jak sugerowaliśmy wcześniej, dobrym pomysłem jest to, by kierować się konkretnym stylem. Przykładowe modne tendencje to boho, glamour, industrialna i rustykalna. To jednak nie wszystkie możliwe opcje. Bardzo ważna jest spójność w wystroju. Z tego względu należy zwrócić uwagę na pasującą do siebie kolorystykę, na przykład przez dopasowanie obrusów i zasłon. 

Trzeba mieć na względzie również oświetlenie. Tutaj możemy zaproponować elegancką lampę Asteria Brass UMAGE złotą ze zintegrowanym panelem LED z możliwością ściemniania oraz żyrandol Baluna Chandelier 3 GRUPA z trzema kloszami. Ilość oświetlenia należy dostosować do wielkości sali bankietowej. 

Lampa Asteria Brass, UMAGE
Żyrandol Baluna, GRUPA

Zadowolenie gości jest najważniejsze

Sala bankietowa powinna zostać zaaranżowana tak, by goście czuli się na niej dobrze i tym samym – byli zadowoleni z pobytu w lokalu. Z tego powodu trzeba dopracować jej wystrój w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Ciekawym dodatkiem, który z pewnością zostanie doceniony, jest strefa z alkoholem, to jest barek, przy którym zaproszone osoby będą mogły poczęstować się wystawnymi trunkami. Warto skupić się też na zdobieniach, dopasowanych do dominującej kolorystyki. Spójność zwiększy również odpowiednio dobrana zastawa stołowa. Natomiast w doborze akcesoriów polecamy kierowanie się indywidualnymi preferencjami.

Ławka Workshop, MUUTO

Przeczytaj także inne artykuły blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*