Jak urządzić strefę VIP w lokalu?

Strefa VIP jest często wyodrębniana w lokalach, na przykład w barach, klubach, czy restauracjach. Jest to element wyróżniający się na tle całego obiektu, który jest bardzo prestiżowy, nierzadko także luksusowy. Wspomniane strefy VIP są wytworne i zapewniają gościom wysoki poziom komfortu. W przypadku lokali gastronomicznych takie miejsca odgraniczone są wyraźnie od tych, gdzie przebywa większość gości, przez co jest tam znacznie spokojniej i ciszej. Dzięki temu jest to miejsce, w którym każdy ma zapewnione poczucie prywatności, jednak warto mieć na względzie, że przeważnie skorzystanie ze strefy VIP wiąże się ze znacznym kosztem ponoszonym za skorzystanie z takiej usługi. 

Chodnik Effi, PAPPELINA
Lampa Bright Modeco, Nordic Tales

Warto zadbać o atmosferę w strefie VIP

Wiele stref VIP oferuje usługi wskazujące na prestiż takiego miejsca. Mowa tutaj o dostępie do osobnego baru, czym możliwość obsługi przez kelnera wyznaczonego wyłącznie do wymienionej strefy. Jak już wspomnieliśmy, takie miejsce wyróżnia się wytwornością, dlatego konieczne jest zadbanie o komfort przebywania w nim gości: 

• Po wyborze odpowiedniego miejsca, odgrodzonego od zgiełku reszty lokalu. Takie ograniczniki można zastosować dzięki drewnianym lamelom, czy gotowym panelom. 

• Niezbędne są komfortowe meble, na przykład przyjemne w dotyku kanapy oraz odpowiedniej wielkości stoły, przy których można zjeść posiłek, czy wypić podany napój. 

• Efektowne grafiki i klimatyczne oświetlenie sprawią, że strefa VIP zyskuje ekskluzywny charakter. 

• Dobry, miękki dywan z pewnością sprawdzi się w takim miejscu ze względu na to, że doda mu znacznie większej przytulności, co oczywiście sprzyja komfortowi gości. 

• Równie istotne jest zastosowanie odpowiednich modeli oświetlenia, które skutecznie doświetlą przestrzeń. Najlepiej sprawdzą się oprawy o wytwornym designie, wskazujące na prestiż strefy VIP. 

Stół okrągły rozkładany SM33, Skovby
Kinkiet Torin, ENOstudio

Produkty dostępne w internetowym sklepie Pufa Design pozwolą na aranżację efektownej strefy VIP w każdym lokalu

W strefie VIP doskonale sprawdzą się produkty z oferty internetowego sklepu Pufa Design. Dobre oświetlenie to podstawa takich miejsc, dlatego świetnym pomysłem będzie wykorzystanie lamp ściennych z linii Modeco, które doświetlą cały obszar. Dodatkowo na stolikach można postawić także inne modele z tej samej linii, które stworzą specyficzną atmosferę podczas kolacji. Niezbędne okażą się również stoły, przy których można w komfortowych warunkach zjeść posiłek. Dobrym pomysłem będzie postawienie w strefie VIP okrągłego, rozkładanego stołu SM33 marki Skovby w kilkunastu wersjach kolorystycznych, które można z łatwością dopasować do większej liczby gości. Dodatkowo warto zastosować elegancki, miękki dywan, na przykład z kolekcji EFFI Pappelina, które dodadzą jeszcze większej elegancji strefom VIP, a przy tym sprawią, że stanie się ona znacznie bardziej przytulna.

Sofa Outline, MUUTO

Zobacz również inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*