Najmodniejsze okrągłe stoły

Do najmodniejszych okrągłych stołów należą modele klasyczne, stojące na jednej nodze, z blatem marmurowym lub drewnianym. Ich podstawa często jest wykonana ze stali, na ogół w kolorze czarnym lub złotym. Takie okrągłe stoły sprawdzą się w większości wnętrz – minimalistycznych, skandynawskich, a nawet boho, czy industrialnych.

Stół okrągły Comfort Circle black oak, Umage

Stół okrągły – jaki wybrać?

Jedną z możliwości do wyboru jest stół okrągły klasyczny, stojący na czterech nogach. Taki wariant idealnie nada się do wnętrz minimalistycznych i w stylu retro. Tego typu okrągłe stoły sprawdzą się w jadalni. Przykładem jest model Comfort Circle Dark Oak Umage o średnicy 120 cm.

Stół okrągły Comfort Circle, Umage

Stoły okrągłe do salonu

Stoły okrągłe do salonu mogą być większe jak te jadalniane lub typowo kawowe. Obie wersje cieszą się popularnością. Wybór okrągłych stołów do każdego pomieszczenia zależy od jego przeznaczenia. W salonie sprawdzą się oba warianty.

Stół okrągły Base Table, Muuto

Stoły okrągłe rozkładane

Stoły okrągłe rozkładane dadzą Ci kontrolę nad powierzchnią blatu, co jest niewątpliwą zaletą. To do Ciebie będzie należeć decyzja, jak wielka ma być średnica mebla. Do okrągłych stołów rozkładanych zalicza się model Skovby, którego unikalny system rozkładania został opatentowany.

Stół okrągły jadalniany SM33, Skovby

Stół okrągły biały

Stół okrągły biały to propozycja do wnętrz utrzymanych w jasnej kolorystyce, także w stylu boho. Taki mebel może stać się ciekawym i praktycznym uzupełnieniem śnieżnych krzeseł, z którymi stworzy komplet. Okrągłe stoły w kolorze białym często mają marmurowe blaty, co wpisuje się w trendy.

Stół okrągły jadalniany SM112, Skovby

Stół okrągły drewniany

Stół okrągły drewniany to jedna z najbardziej klasycznych opcji do wyboru. Niezależnie od stylistyki – retro, nowoczesnej, minimalistycznej – z pewnością będzie Ci długo służył. Okrągłe stoły drewniane niejednokrotnie mają naturalne kolory i to właśnie te są teraz najpopularniejsze.

Stół okrągły jadalniany SM120, Skovby

Stół okrągły na jednej nodze

Stół okrągły na jednej nodze to także silny trend w urządzaniu wnętrz. Mebel może przypominać modele retro lub ich całkowite przeciwieństwo – coś futurystycznego. Często nawiązuje do szpuli na kable. Do nowoczesnych okrągłych stołów na jednej nodze należy model Szycha Iwony Kosickiej. Jest on wykonywany na indywidualne zamówienie, dzięki czemu możesz wybrać jedną z czterech dostępnych średnic blatu.

Stół okrągły Szycha, Iwona Kosicka Design

Stół dębowy okrągły

Solidny stół dębowy okrągły zostanie z Tobą na długie lata. Co ciekawe, jego stylistyka nie musi być klasyczna. Warto wspomnieć, że okrągłe stoły z naturalnych materiałów takich jak dąb są teraz bardzo popularne. Te w stylu retro sprawdzą się także w loftach.

Stół Reds okrągły, Iwona Kosicka Design

Duży okrągły stół – przydatny element wyposażenia

Duży okrągły stół sprawdzi się w każdej jadalni, jak również w pokoju, w którym przyjmujesz gości. To element, który z pewnością przyciągnie do siebie uwagę. Duże okrągłe stoły takie jak Cross Iwony Kosickiej, którego średnica może sięgać 130 cm, będą dodatkowo stanowiły ozdobę pomieszczenia.

Stół Cross okrągły, Iwona Kosicka Design

Czarny stół okrągły – do jakich wnętrz?

Czarny stół okrągły sprawdzi się w większości wnętrz. Może być ich uzupełnieniem lub stanowić ciekawy kontrast dla jasnych elementów wystroju. Do minimalistycznych wariacji na temat czarnych okrągłych stołów należy model Union Normann Copenhagen. Ta propozycja z laminatu “Arpa Fenix” i stali malowanej proszkowo nada się do modnych wnętrz skandynawskich.

Stół okrągły Union, Normann Copenhagen

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*