Meble hotelowe – modne, stylowe i funkcjonalne

Meble hotelowe zdecydowanie powinny łączyć w sobie modny, stylowy i funkcjonalny design. Dzięki temu doskonale wypełnią swoje zadanie, czyli będą służyć gościom przez długi czas. To zaleta, jakiej szukają nie tylko projektanci, ale też właściciele hoteli. Meble hotelowe wysokiej jakości będą odporne na wiele czynników, w tym prace porządkowe. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio pielęgnować każde z wykorzystanych w produkcji tworzyw. To sprawi, że meble hotelowe staną się znakiem rozpoznawczym każdego pokoju na długi czas.

Puf tapicerowany FIVE, Muuto
  • Meble do HORECA
  • Krzesła hotelowe

Jakie meble do hoteli wybrać?

Meble do hoteli powinny być dostosowane do całości wystroju. To zapewni spójny i estetyczny efekt, który docenią wszyscy goście. Dlatego warto zwrócić uwagę na komplety, w skład których wchodzą meble hotelowe z tej samej serii. Dozwolone jest mieszanie ich ze sobą, jednak trzeba pamiętać o wspólnym elemencie – na przykład kolorze. Dzięki temu wnętrze hotelu – pokoje, korytarze, lobby – będą prezentowały się maksymalnie estetycznie i stylowo. Warto już na etapie projektu zastanowić się, na jakich materiałach będzie bazował wystrój, jaka będzie jego kolorystyka i ogólny zamysł. Niektóre meble hotelowe nawiązują do futuryzmu, inne stylu retro, czy jeszcze innych tendencji dekoratorskich. Ważna jest także ich funkcjonalność, praktyczność i komfort użytkowania.

Stolik Lug Table, Normann Copenhagen
  • Lampy do hoteli
  • Lampy do restauracji

Meble do pokoi hotelowych – liczy się wygoda

Z całą pewnością, w przypadku mebli do pokoi hotelowych liczy się wygoda. To ją najbardziej docenią goście, chociaż nie należy pomijać efektu wizualnego wystroju, który jest pierwszą zauważalną cechą pomieszczenia. Warto zadbać o komfortowe łóżka, ale też meble hotelowe do przechowywania rzeczy wynajmujących osób. Przyda się m.in. szafka nocna, na przykład Audacious Side Dark Oak Umage, której praktyczny ciemny kolor będzie odporny na zabrudzenia. Oryginalny stolik z żaluzjami będzie świetnie sprawdzał się przy łóżku, pozwalając gościom na wygodne ulokowanie niezbędnych drobiazgów. Warto zwrócić uwagę także na zestaw Slow Down TRIMM, w którego skład wchodzą fotel, puf, taca i pled. W produkcji wykorzystano m.in. wełnę i kulki styropianowe EPS. Zaletą kompletu mebli hotelowych jest także to, że dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych.

Szafka nocna / stolik Audacious Side dark oak, Umage

Wysoka jakość jest zawsze warta uwagi

W przypadku mebli hotelowych, wysoka jakość jest zawsze czymś godnym uwagi. Wyposażenie pokoi jest często eksploatowane przez długi czas, niejednokrotnie wiele lat. Dlatego musi być trwałe i solidne. Dobrą wiadomością jest to, że z jakością mebli hotelowych często w parze idzie także ciekawy design, za którym stoją wielkie nazwiska z branże projektanckiej. Goście z pewnością docenią porządnie wykonane elementy wyposażenia, takie jak komplety wypoczynkowe, szafy i szafki nocne, czy stoliki, przy których będą mogli usiąść. Meble do pokoi hotelowych powinny także prezentować się spójnie, najlepiej, żeby pochodziły z tej samej serii. To także znaczne ułatwienie dla dekoratorów odpowiedzialnych za wystrój.

Fotel RM58 Classic, VZÓR

Sprawdź również:

Pufadesign

Odpowiedz


*