Jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro?

Wyjaśniamy, jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro?

Kinkiety nad lustro doświetlają przestrzeń w sposób podobny do eksponowania eksponatów i obiektów znajdujących się w galeriach, czy muzeach. Umieszczanie kinkietów nad lustrem pozwala doświetlić przestrzeń, gdzie chcemy się przejrzeć, niewątpliwie wpływa również na budowanie specyficznego klimatu we wnętrzu. Warto wiedzieć, jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro, żeby odpowiednio dopasować je do własnych potrzeb w różnych typach wnętrz.

Jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro do łazienki?

Kinkiety i lustro to obowiązkowe połączenie w każdej łazience. Dodatkowe źródło światła doświetlające przestrzeń przy lustrze jest bardzo istotne z punktu widzenia przeprowadzania precyzyjnych czynności, takich jak poranna toaleta, a dokładnie golenie zarostu, ale także robienie makijażu. Zatem jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro do łazienki? Warto tutaj rozróżnić kinkiety stosowane do luster dużych oraz małych. Według zaleceń specjalistów od oświetlenia za najlepsze kinkiety nad małe lustro uważa się te, których żarówka emituje światło o wartości około 640 lumenów. Z kolei do dużych i szerokich luster łazienkowych najlepiej jest zastosować kinkiety, które dają światło o wartości od 800 do nawet 1000 lumenów. Warto zwrócić tutaj uwagę, aby dobrać lustro w taki sposób, aby wygodnie było można się w nim przejrzeć. Dzięki temu kinkiet zawieszony nad lustrem nie będzie umieszczony zbyt wysoko, a tym samym będzie wydajnym źródłem światła, które sprawdzi się każdego dnia podczas porannej toalety.

Zobacz, jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro do przedpokoju?

Kinkiet umieszczany nad lustrem w przedpokoju nie pełni takich funkcji, jak w łazience. Zazwyczaj jest to źródło światła wykorzystywane do tego, aby się przejrzeć i sprawdzić przed wyjściem, czy na przykład wykonany makijaż dobrze się prezentuje. Nierzadko jest to również stały element wystroju, nadający przedpokojom wyraźnie przytulnego klimatu. W tym przypadku dobrze jest wykorzystać poziome, wąskie kinkiety emitujące światło o wartości 200-250 lumenów. Taka wartość w zupełności wystarczy, aby oświetlić przestrzeń przy lustrze umieszczonym w przedpokoju.

Kinkiety dostępne w sklepie Pufa Design mają odpowiednią moc, aby doświetlić przestrzeń pod lustrem

Powyżej wyjaśniliśmy, jaką moc powinny mieć kinkiety nad lustro w pomieszczeniach, gdzie takie połączenie ma największe zastosowanie. Warto dodać, że sama forma kinkietu jest tutaj niezwykle ważna, aby wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale także klimatyczne. Dlatego polecamy produkty z oferty Pufa Design, gdzie można znaleźć piękne kinkiety, które można powiesić nad lustrem. Świetnie sprawdzą się między innymi nasze poziome kinkiety z linii Front, które można wykorzystywać nie tylko w przedpokoju, ale także w łazience. Emituje on światło o wartości 850 lumenów, ponadto wyróżnia się klasą szczelności IP44, dlatego są bezpieczne do stosowania w łazienkach.

Sprawdź również:

Pufadesign

Odpowiedz


*