Jakie żyrandole industrialne, loftowe wybrać?

Żyrandole industrialne rzucą nowe światło na wystrój loftu

Żyrandole industrialne to element wyposażenia loftu, który dosłownie rzuci nowe światło na Twoje lokum. Warto zadbać o to, by lampy były nie tylko praktyczne, ale też stylowo dopasowane do całego wystroju. Dobrze jest pamiętać, że lofty mogą skupiać uwagę na różnych dekoracjach. Same żyrandole industrialne, jako rodzaj oświetlenia mają swoje korzenie w średniowiecznych kościołach, klasztorach i zamkach. Pierwotnie lampy te miały formę drewnianego krzyża, na którego ramionach mocowano świece. Modne obecnie loftowe modele doskonale sprawdzą się w pofabrycznych mieszkaniach.

Lampa wisząca Maman dimmable, Seletti

Żyrandole loftowe – jakie są najmodniejsze?

Żyrandole loftowe same w sobie są obecnie bardzo modne. Mimo to możemy wyróżnić kilka szczególnie popularnych tendencji. Jednym z trendów są żyrandole industrialne przypominające pająka, czyli mające kilka ramion rozchodzących się na różne strony. Takie i inne modele często mają kolor czarny lub starego złota. Aktualnie odchodzi się od srebra we wnętrzach, jednak każdy może interpretować wystrój na swój własny sposób. Zwróć uwagę na żyrandol loftowy Baluna Spider Chandelier, czyli propozycję marki Grupa Products, która działa na rynku od 2017 roku. Producent skupia się na użyteczności, funkcjonalności, prostocie i estetyce.

Żyrandol Baluna Spider Chandelier, Grupa Products

Żyrandol industrialny może być nietypowy

Warto wspomnieć również o tym, że żyrandol industrialny może być nietypowy. Oznacza to, że nie musi przypominać pająka, a zamiast tego może nawiązywać do innych zwierząt. Przykładem jest żyrandol industrialny Monkey Seletti. To propozycja stworzona z myślą o niekonwencjonalnych interpretacjach dekoracji wnętrz. Ponadto, takie żyrandole industrialne są idealne dla osób patrzących na otaczający ich świat z przymrużeniem oka. Loftowego charakteru tej opcji dodaje także łańcuch, na którym lampa jest zawieszona. 

Żyrandol Monkey, Seletti

Żyrandole industrialne jako interpretacja klasyki

Żyrandole industrialne mogą także stanowić swoistą interpretację klasyki. Mowa tu o sytuacji, gdy wykonanie nadaje projektowi charakter loftowy, ale sama forma kojarzy się z tradycyjnymi, wręcz eleganckimi modelami. Dla zobrazowania tendencji warto wspomnieć o żyrandolu industrialnym AMP Normann Copenhagen. Zastosowane proste owalne lampy to nawiązanie do wzmacniaczy rodem z lat sześćdziesiątych. Propozycję wyróżnia także ciekawa kolorystyka – połączenie złota i zieleni oraz zastosowanie szkła, stali i marmuru. 

Żyrandol AMP, Normann Copenhagen

Główny akcent dekoracyjny w lofcie 

Okazały, widoczny na pierwszy rzut oka żyrandol industrialny może stać się głównym akcentem dekoracyjnym w lofcie. Szczególnie jeżeli pomimo charakterystyki wystroju chcesz skupić się na minimalizmie. Wielkie żyrandole industrialne wspaniale uzupełniają odkrytą cegłę na ścianach, na której widnieją dekoracje w stalowych ramach. Takie oświetlenie sprawdzi się szczególnie dobrze w centralnym punkcie mieszkania. Dostępnych jest wiele propozycji – tych mniej i bardziej ekstrawaganckich. Dlatego z pewnością uda Ci się dobrać najlepszy model oświetlenia dla siebie. 

Lampa wisząca Franklin, Menu

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*