Krzesła tapicerowane do jadalni w stylu loftowym i nowoczesnym

Krzesła tapicerowane do jadalni w stylu loftowym i nowoczesnym

Krzesła do jadalni w formie tapicerowanej to szczególny element wnętrza. Zapewniają komfort podczas spożywania posiłków oraz nadają elegancji w czasie uroczystych przyjęć czy kolacji. Doskonale sprawdzą się w wielu stylach wnętrzarskich, w tym w stylach loftowym, industrialnym i nowoczesnym. Szczególnym elementem wystroju będą eleganckie czarne krzesła tapicerowane do jadalni. Oprócz koloru tkaniny obiciowej warto także dopasować mebel pod kątem elementów wykończeniowych. Czarne krzesła tapicerowane do jadalni z metalowymi nogami będą współgrały w metalowymi elementami wyposażenia loftowej i industrialnej jadalni. W stylu nowoczesnym mamy nieco większą dowolność. Interesującym szczegółem przykuwającym wzrok będą białe krzesła tapicerowane do jadalni, które wniosą także powiew świeżości we wnętrzach utrzymanych w ciemnej, stonowanej kolorystyce.

Krzesła tapicerowane Harbour i Co Chair, Menu
Krzesła tapicerowane Co Chair, Menu
Krzesła tapicerowane Harbour, Menu
Krzesło Harbour, Menu

Element prowansalskiej i skandynawskiej jadalni

Krzesła tapicerowane do jadalni sprawdzą się także w jasnych wnętrzach prowansalskich i skandynawskich. Najczęściej wykorzystywane są białe krzesła tapicerowane do jadalni, dopasowane do pozostałych mebli w podobnej kolorystyce. W przypadku jadalni skandynawskich szczególnie przydatne będą te drewniane, które swoją stylistyką będą odpowiadać na główne założenie stylu skandynawskiego, czyli zastosowanie naturalnych materiałów, jakim jest drewno. Biel panująca w jadalniach urządzonych według stylu prowansalskiego i skandynawskiego warto przełamać czarnymi krzesłami tapicerowanymi do jadalni. Będą one centralnym elementem każdej jadalni, w której posiłki spożywane będą z przyjemnością.

Krzesła tapicerowane SM811, Skovby

Sposoby czyszczenia

Nowoczesne krzesła do jadalni tapicerowane narażone są różne zanieczyszczenia. Oprócz kurzu ulegają również zabrudzeniu napojami, na przykład kawą, herbatą czy colą, a także potrawami, które mogą zostawiać tłuste plamy na obiciach. Wybór środka do czyszczenia krzeseł uzależniony jest od materiału zastosowanego do ich produkcji. Najłatwiejsze do utrzymania w czystości są krzesła tapicerowane do jadalni obleczone skórą naturalną. Tworzywo to jest odporne na działanie wilgoci, dlatego materiał nie wchłania brudu, a powstałe plamy wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z odrobiną płynu do mycia naczyń lub z wykorzystaniem środków przeznaczonych do skóry naturalnej. Plamy z kawy oraz wina są trudne do usunięcia z krzeseł tapicerowanych do jadalni z obiciem bawełnianym, lnianym lub wełnianym. Naturalne tkaniny łatwo wchłaniają plamy, dlatego przy ich czyszczeniu należy skorzystać z silniejszych środków. Wśród domowych sposobów sprawdza się roztwór kwasu cytrynowego lub amoniaku, które wywabiają problematyczne plamy. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych produktów do czyszczenia krzeseł tapicerowanych do jadalni w postaci płynów i pianek. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, specyfik należy wypróbować w niewidocznym miejscu, aby przekonać się, czy zastosowana substancja nie odbarwi materiału.

Krzesło tapicerowane Elephant, NORR11
  • Tapicerowane krzesła z podłokietnikami to praktyczne i designerskie rozwiązanie
  • Historia powstania krzeseł nietapicerowanych
  • Krzesła tapicerowane glamour – meble wywodzące się z trendów modowych

Pufadesign

Odpowiedz


*