Czym charakteryzuje się biurko-konsola?

Biurko-konsola to nowoczesny, modny mebel stanowiący połączenie biurka i konsoli. Jest to rozwiązanie popularne w minimalistycznych wnętrzach, w których kładzie się nacisk na funkcjonalność. Biurko-konsola wymiarami przypomina konsolę, jednak jest wyposażone dodatkowo w szufladę, często dwie. Stoi na stabilnych nogach i nie posiada bocznych szafek, co odróżnia je od klasycznego biurka. Jest to mebel o minimalistycznym projekcie, który ochoczo wykorzystuje się do urządzania pokoi młodzieży szkolnej lub studenckiej.

Biurko-konsola Poet Table, Nordic Tales

Biurko-konsola to silny trend wnętrzarski

Zdecydowanie, biurko-konsola jest aktualnie silnym trendem w urządzaniu wnętrz. Cieszy się większą popularnością niż jego masywniejszy, mający więcej miejsca do przechowywania odpowiednik. Dzieje się tak, ponieważ biurko-konsolę można łatwo przetransformować z miejsca do nauki na – przykładowo – toaletkę do makijażu dla kobiety. Tym samym może ono pełnić funkcję stolika nocnego. Biurka-konsole występują w różnych wariantach i są tak samo cenione przez kobiety, jak i mężczyzn.

Biurko-konsola Poet Table, Nordic Tales

Jakie biurka-konsole są najmodniejsze?

Modne są właściwie wszystkie warianty biurek-konsol. Mowa tu o opcjach nowoczesnych, retro, jasnych, ciemnych, drewnianych i marmurowych. Wybór zależy od wystroju całego wnętrza. Jednym z dostępnych, osadzonych w trendach biurek-konsol jest model Forst Un’common. Nowatorskie połączenie kamienia, stali i dębowego forniru zachwyci każdego, kto lubuje się w niecodziennych, oryginalnych, ale nadal minimalistycznych rozwiązaniach meblarskich.

Konsula Forst, Un’common

Biurko-konsola –  do jakiego wnętrza?

Biurko-konsola to mebel niezwykle uniwersalny – pasuje niemal do każdego wnętrza. Z pewnością unowocześni pomieszczenia w stylu retro, gdzie dominują grube dywany i lampy z abażurami. Z kolei w surowym, skandynawskim wnętrzu biurko-konsola sprawdzi się jako idealne uzupełnienie o funkcjonalnym przeznaczeniu. Również pełen przepychu styl francuski stanie się wspaniałym tłem dla takich mebli. Warto także pamiętać, że biurko-konsola czarne lub z kamiennym blatem może dopełnić industrialny, loftowy wystrój.

Konsola Forst, Un’common

Idealny element do pokoju młodzieżowego

Biurko-konsola jest idealnym wyborem do pokoju młodzieżowego. Wszystko za sprawą jego uniwersalnego i praktycznego charakteru. Dorastający nastolatek będzie mógł dopasować mebel do zmieniającego się wystroju wnętrza. W czasie roku szkolnego biurko-konsola pomieści niezbędne książki, zeszyty i inne akcesoria, a w wakacje sprawdzi się jako stanowisko gracza komputerowego lub młodego rysownika.

Biurko-konsola sprawdzi się w małych pomieszczeniach

Nawet jeżeli Twój pokój charakteryzuje się niewielką powierzchnią, biurko-konsola będzie idealnie do niego pasować. Minimalne, ale całkowicie komfortowe w użytkowaniu wymiary to coś, czym odznaczają się tego typu meble. Dlatego biurka-konsole często są wybierane jako wyposażenie kawalerek, często zamieszkiwanych przez osoby studiujące lub pracujące z domu. Podobnie sprawy mają się ze stancjami studenckimi. Jeśli szukasz praktycznego, ale zajmującego stosunkowo niewielką powierzchnię miejsca do nauki lub pracy – rozważ właśnie stylowe biurko-konsolę.

Konsola Barbier, Zuiver

Pufadesign

Odpowiedz


*