Sala bankietowa w stylu mid-century – jak ją urządzić?

Sala bankietowa w stylu mid-century to oryginalne i przytulne wnętrze nawiązujące wystrojem do lat 50. i 60. XX wieku. Taka stylistyka charakteryzuje się lekkimi meblami o geometrycznych kształtach, dużą rozświetloną przestrzenią, dobrej jakości elementami wystroju i funkcjonalnością. Ta tendencja stale zyskuje na popularności, a to, czego nie można jej odmówić to niepowtarzalny klimat. Ważnym aspektem jest tutaj także kolorystyka, która powinna być utrzymana w naturalnych odcieniach. Jeśli można podsumować wnętrza mid-century jednym słowem, jest to zdecydowanie vintage. 

Lampy Cat’s Hat, Morning After, Gone Fishing, GRUPA

Jak wyposażyć salę bankietową w stylu mid-century?

Jak już wspomnieliśmy, sala bankietowa w stylu mid-century ma być przede wszystkim funkcjonalna. Ważna jest tu oszczędność formy. Stylistyka vintage jest bogata w materiały takie jak drewno, z których mogą być zrobione meble i cegła na ścianach. Przestronność i prostota to jej cechy charakterystyczne, o które należy zadbać. Zachęcamy do tego, by melancholijne jesienne barwy przełamać gdzieniegdzie żywszymi odcieniami. Jeśli natomiast chodzi o wzory, te powinny być geometryczne. 

Stół okrągły Midst, MUUTO
Krzesło tapicerowane SM827, Skovby

Jakie meble do sali bankietowej w stylu mid-century wybrać?

Mid-century to klimat vintage. Bez wątpienia przypadnie on do gustu wielu gościom. Sala bankietowa w tym stylu powinna być urządzona tak, by pomieścić zamierzoną liczbę osób i zapewnić im odpowiednią ilość przestrzeni. Jednocześnie trzeba zadbać o wygodę każdego gościa. Dlatego polecamy krzesła tapicerowane Time Flies UMAGE Morning Meadows z czarnymi nogami, których obicie jest zrobione z certyfikowanego poliestru z odzysku. To jednak nie jedyne siedzisko, jakie oferujemy. Warto rozważyć także m.in. krzesła tapicerowane SM827 SKOVBY. Ważnym elementem wyposażenia sali bankietowej jest też oświetlenie. W przypadku stylu mid-century możemy zaoferować lampę Cat’s Hat z kolekcji Ili Ili GRUPA w kolorze off-white. Ta propozycja jest zrobiona z ręcznie tłoczonego i malowanego proszkowo aluminium. 

Krzesła barowe tapicerowane Times Flies, UMAGE

Postaw na wysoką jakość

Kiedy mowa o stylistyce vintage, bardzo ważna jest jakość każdego z elementów, który ją tworzy. Dlatego zachęcamy do wyboru designerskich mebli i lamp. Dzięki nim uda się zadbać nie tylko o aspekty wizualne, ale i komfort gości. Wiele z oferowanych propozycji nawiązujących do stylu mid-century jest dostępnych w kilku wariantach kolorystycznych, co dotyczy m.in. siedzisk. Warto pamiętać także o pozostałych akcesoriach, które powinny pasować do wystroju. Mowa tu przede wszystkim o zastawie stołowej i nakryciu stołu. Dobrym pomysłem jest też zadbanie o inne funkcjonalne meble, które posłużą jako dodatkowe miejsce do odpoczynku. Przykładem takiego wyposażenia są wygodne sofy w klimacie retro. Istotne jest jednak to, by zadbać o spójność kolorystyczną, która wpłynie na estetykę wnętrza.

Klosze Eos Medium Light Brown, zawieszenie Cannonball, UMAGE

Przeczytaj również inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*