PORADNIK: Stylowa podłoga – kolorowe dywany ze Skandynawii

Skandynawski design kojarzymy najczęściej z naturalnymi kolorami, ponadczasowym stylem i funkcjonalnością. To skojarzenie jak najbardziej poprawne, ponieważ korzystając z mebli, oświetlenia czy dodatków mamy możliwość tworzenia aranżacji ponadczasowych i zawsze stylowych. Jednak jak nadać przestrzeniom indywidualnego charakteru, by nie były tylko zbiorem pięknych mebli? Dzisiaj podamy kilka podpowiedzi jak wybrać kolorowy dywan.

Podłoga to często bardzo niedoceniana powierzchnia użytkowa. Patrzymy na nią przede wszystkim pod kątem wykończenia. Zastanawiamy się nad parkietem, panelami, płytkami, pomijając jej finalny użytkowy i codzienny odbiór. Warto zmienić tę jedynie budowlaną perspektywę i potraktować podłogę jako dodatkową przestrzeń, do wyrażania własnych pomysłów na aranżacje i podkreślenia indywidualnego stylu. To wcale nie musi być nudne i oczywiste.

Nasze propozycje sprawią, że Twoja przestrzeń nabierze charakteru. Poczujesz się jak właściciel wyjątkowego kawałka podłogi.

Dywan wełniany Atrium Finarte

Kolorowa geometria

Uporządkowane linie i geometryczne figury na dywanach to oczywista dla wszystkich klasyka. Takie wzory już od dawana pojawią się w naszych mieszkaniach. Lubimy charakterystyczne podziały i to jaki porządek wprowadzają do przestrzeni. Proponujemy dodać do tej klasyki, większą lub mniejszą dawkę osobistego twistu. Dorzucić garść kolorów! Przeplatające się pasy czy koła nie muszą być nijakie, mogą być wibrujące i zaskakujące w kontrastach.

Barwny dywan wełniany Stool Finarte

Geometryczne dywany w kratę Baden Finarte

Wibrujący żółty – dodaj wnętrzu słońca

Ten kolor zapewni codzienny zastrzyk energii. Słoneczny żółty nawet w pochmurny dzień dostarczy odpowiednią dawkę optymizmu. Zanim przyroda obudzi się pełną wiosną, ta barwa wprowadzi do wnętrza dobry nastrój, a pokój stanie się przytulny i jasny. W towarzystwie ciemnych kolorów mebli jest kolorem wyrafinowanym, który eksponuje i rozświetla. W aranżacja, w zależności od nasycenia, używany jest jako jeden z kolorów tła, ponieważ świetnie oddaje miękkość, której potrzebujemy w komfortowych, otulających wnętrzach.

Ciemny mebel doskonale wyróżni się dzięki zastosowaniu żółtego dywanu Varjo Muuto

Artystyczne wariacje pod stopami

Nie masz miejsca na galerię, wynajmujesz mieszkanie lub jeszcze nie jesteś zdecydowany jak zaaranżować ściany. Zacznij od podłogi! Dywany to również dzieła sztuki. Warto kierować się ulubionym kierunkiem artystycznym oraz tym na ile dywan będzie widoczny i wyeksponowany wśród innych mebli. Najlepiej, by całość stanowiła spójny dla oka obraz. W takim pomieszczeniu poczujemy się zrelaksowani i z przyjemnością będziemy spędzać w nim czas.

Tkany na płasko dywan z motywami roślinnymi Growth MIHO Unexpected

Dywan z malarskimi motywami Juhla Finarte

Asymetria – coś dla indywidualistów

Wśród dywanów, modele asymetryczne to totalna awangarda. Jeśli chcesz się wyróżnić, to kierunek właśnie dla Ciebie! W tym przypadku punktem wyjścia jest kształt, dlatego warto się zastanowić jak połączyć asymetryczny dywan z innymi elementami we wnętrzu. Jeśli postawimy na kształt, będzie wyróżniał wszystkie wyeksponowane na nim meble. Jeśli dodamy do asymetrii kolor, dywan skupi na sobie większość uwagi w pomieszczeniu. To dobre posunięcie, kiedy chcemy odwróć uwagę od innych elementów w pomieszczeniu, czy zakryć niedoskonałości podłogi. Nieregularne kształty, nieoczywiste połączenia kolorów czy wzorów to nieskończona możliwość kombinacji. Dywan będzie dominujący, dlatego warto wybrać taki, który będzie przyjemny pod stopami i pobudzi naszą kreatywność. Zapewni nam codzienną dawkę przyjemnego indywidualizmu.

Zabawne gruszki – każdy motyw może być wzorem dywanu. Model Pear Finarte.

Elegancka asymetria – kolekcja dywanów Zen Bolia to wiele kształtów, wielkości i kolorów.

Polecamy nasze inne poradniki:

Czym powinien wyróżniać się dobry dywan na balkon?

Dywany ogrodowe – nasz przegląd trendów

Alergia to nie powód by rezygnować z dywanów – zobacz naszą propozycję.

Pufadesign

Lampa Omni Ceiling nad stołem Heart'n'Soul UMAGE

Odpowiedz


*