Czym powinien wyróżniać się dobry dywan na balkon?

Dywany na balkon wyróżniają się bogactwem wzorów i kolorów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby był on przede wszystkim funkcjonalny. Najlepiej sprawdzają się dywaniki na balkon pozbawione włosia, w którym mogą gromadzić się wszelkie zanieczyszczenia. Taki dywan chłonie również wilgoć, dlatego polecamy wykorzystywać gładkie, łatwe do utrzymania w czystości dywaniki, na przykład te dostępne w asortymencie sklepu Pufa Design.

Dywan Boo, Pappelina

Na co zwrócić uwagę wybierając chodnik na balkon?

Wybierając dywanik na balkon, dobrze jest zwrócić uwagę na metkę informującą o tym, czy jest on przeznaczony do przestrzeni zewnętrznych. Taki dywan na balkon musi być przede wszystkim odporny na działanie czynników atmosferycznych, w tym opadów, a także działania wysokich temperatur czy promieniowania słonecznego o dużym natężeniu. Dobry dywan na balkon powinien być również łatwy do utrzymania w czystości.

Dywan Effi, Pappelina

Chodnik na balkon pozwoli wyznaczyć na nim strefy do wypoczynku

Dywanik na balkon niewątpliwie przyczynia się do stworzenia wyjątkowego miejsca, w którym można wypocząć, napić się kawy, a nawet zjeść posiłek. Na większości balkonów, zwłaszcza tych znajdujących się w blokach mieszkalnych mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń, która po mądrym zaaranżowaniu będzie mogła służyć za miejsce do wypoczynku. Wykorzystując chodnik na balkon, można wyodrębnić niewielką przestrzeń, gdzie umieścimy mały stolik wraz z dwoma krzesełkami, a w pozostałej części można postawić na przykład niewielki regał z kwiatami czy ziołami.

Dywan Ada, Pappelina

Najmodniejsze dywaniki na balkon od Pufa Design

W sklepie internetowym Pufa Design dostępne są wysokiej jakości chodniki na balkon w najmodniejszych, minimalistycznych wzorach, które z łatwością można dopasować do wystroju każdego balkonu. Szczególnie polecamy dywany renomowanej szwedzkiej marki Pappelina, które powstają ręcznie i posiadają delikatne wzory, które wpasujemy zarówno w nowoczesny, jak i rustykalny wystrój tej przestrzeni.

Chodnik Effi, Pappelina

Wzory geometryczne dominujące w stylistyce dywanów na balkon

W ostatnich latach widać widoczny trend dywaników na balkon dotyczący zastosowania wzorów geometrycznych na ich powierzchni, na przykład w postaci rombów, nałożonych na siebie kwadratów czy łamanych linii. Tego typu chodniki na balkon rewelacyjnie sprawdzają się w miejscach o stonowanej stylistyce, pozbawionej polotu. Dzięki temu dywanik tworzy przykuwający wzrok, efekt dekoracyjny.

Chodnik Ada, Pappelina

Stylistyka boho oraz rustykalna dywaników na balkon dominuje w trendach aranżacyjnych

Poza wymienionymi wzorzystymi dywanikami na balkon niezwykle modne są także te w stylu boho i rustykalnym. Tworzone są przeważnie ręcznie z juty i mają beżowe odcienie, przez co nadają one balkonom przytulnego charakteru. Chodniki na balkon o takiej stylistyce świetnie prezentują się w zestawieniu z innymi dodatkami – miękkimi poduszkami, pufami sako, a także łapaczami snów. Tak stworzona przestrzeń jest nie tylko stylowa, ale świetnie sprawdza się, jako miejsce na letnie kolacje czy poranną kawę.

Chodnik Effi, Pappelina

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*