Jak ładnie urządzić biuro?

Odpowiednie urządzanie biura to niezwykle istotna kwestia, wpływająca na komfort pracowników, ale także na ich dobre samopoczucie oraz produktywność. Tego rodzaju pomieszczenia muszą być przede wszystkim funkcjonalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zyskały one nieco na przytulności. Warto wykorzystać rady architektów wnętrz, którzy sprytnie łączą cechy funkcjonalności z efektownym designem:

• Podstawa to właściwie dobrany kolor ścian, który nie może być zbyt krzykliwy. Delikatne beże, szarość, ale także pastelowe odcienie niebieskiego i zielonego sprawią, że wnętrze będzie wytworne i jednocześnie nie będzie rozpraszać uwagi pracowników. Takie odcienie dają się także w bardzo łatwy sposób łączyć z różnymi kolorami mebli. 

• Meble niezbędne do biura muszą być ergonomiczne, ale bardzo ważny jest także ich kolor, który wpływa na komfort pracy. Nie zaleca się stosowania elementów wykończonych w jasnych odcieniach na wysoki połysk, ponieważ odbijające się światło może szybko męczyć wzrok pracowników, z kolei zbyt ciemne modele mogą nieco utrudniać czytanie dokumentów. 

• Meble oraz sprzęty należy rozmieszczać w pomieszczeniu w taki sposób, aby nie utrudniać przemieszczania się, ponadto należy dobierać ich rozmiar do kubatury wnętrza, gdyż dzięki temu unikniemy wrażenia przytłoczenia. 

• Stylowe biuro powinno mieć duże okna wpuszczające do środka dużą ilość światła słonecznego. Dzięki temu wnętrze będzie prezentowało się lepiej, co jednocześnie wpływa także na komfort pracy. Dobrze jest uwzględnić także oświetlenie, w tym ogólne oraz miejscowe na biurkach, które jest nie tylko funkcjonalne, ale i stylowe. 

• Pozornie nudne wnętrze, jakim jest biuro, można w bardzo prosty sposób ożywić. Wystarczy dodać do pomieszczenia oryginalne grafiki oraz rośliny, które wpłyną na wrażenie przytulności. 

• Konieczne jest także zadbanie o część wspólną, gdzie pracownicy mogą swobodnie rozmawiać, zjeść posiłek, a także zrelaksować się podczas przerwy. 

Lampa Prom Queen kolekcja ILI ILI, Grupa Products
Organizer biurowy Arrange Desktop, Muuto

Jakie meble są niezbędne do urządzenia biura?

Oczywiście nieodzownym elementem każdego biura jest odpowiednie umeblowanie, które jest niezbędne w codziennej pracy: 

• Biurka z możliwością regulacji wysokości blatu to absolutna podstawa – przy biurku pracownicy czytają dokumenty, wypełniają dokumenty i pracują przy komputerze, dlatego blat powinien dobrze podpierać ręce podczas pracy. 

• Krzesło również powinno mieć możliwość regulacji w płaszczyźnie góra-dół, ale także stabilną podstawę oraz podłokietniki zwiększające komfort wygody. 

• Szafy i regały pozwalają na przechowywanie dokumentów, można także na nich postawić rośliny oraz dekoracje, które ożywią wnętrze. 

Każdy z tych elementów zapewnia komfortową pracę, ale warto zadbać także o to, by efektownie się prezentowały. Meble w kolorze ciepłego drewna, takie jak dąb, czy sosna sprawdzą się najlepiej. 

Stół biurowy Linear System Table, Muuto

Produkty Pufa Design, które świetnie sprawdzą się do urządzenia stylowego biura

W ofercie sklepu Pufa Design obecne są produkty przydatne do stylowego urządzenia biura, w tym ponadczasowe lampy z kolekcji Arigato, zarówno wiszące, jak i stołowe, które można wykorzystać do budowania klimatu we wnętrzu. To dodatki nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne, które skutecznie doświetlą przestrzeń. Polecamy wykorzystać także dostępne meble, w tym krzesła z kolekcji Time Flies oraz stoły SM33, idealne do części wspólnej, gdzie pracownicy mogą wspólnie spożywać posiłki. 

Lampa stołowa Arigato Table, Grupa Products
Krzesło tapicerowane Time Flies, Umage
Stół okrągły jadalniany SM33, Skovby

Zobacz dostępne produkty i sprawdź także inne artykuły blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*