Meble do biura w domu – co jest niezbędne?

Meble do biura w domu muszą być praktyczne, funkcjonalne, solidne, wytrzymałe i jednocześnie stylowe. Powinny być dostosowane do potrzeb użytkownika. Mowa tu przede wszystkim o biurku, wygodnym fotelu lub krześle, półkach na dokumenty i notatniki oraz lampie, która zapewni Ci dodatkowe źródło światła. Biuro domowe to wygodna forma pracy, która zdobyła największą popularność na przełomie 2020 i 2021 roku. Coraz więcej osób może pozwolić sobie na wykonywanie obowiązków zawodowych w przestrzeni prywatnej, takiej jak mieszkanie.

Stolik Around i tablica korkowa Story, Muuto

Jakie biurko wybrać urządzając biuro w domu? 

Kiedy myślimy o meblach do biura w domu, pierwszym skojarzeniem jest niewątpliwie biurko. Powinno ono mieć odpowiednią wysokość, ilość półek, najlepiej ukrytych za solidnymi drzwiczkami. Musi się na nim zmieścić komputer, najważniejsze dokumenty i nierzadko także podstawowy sprzęt biurowy – na przykład drukarka. Możesz także zdecydować się na meble do biura w domu, do których należą stoliki, które mogą stać się miejscem na akcesoria. To, na ile mebli sobie pozwolisz, jest poniekąd zależne od wielkości pomieszczenia i ilości samego sprzętu.

Stół Workshop, krzesło Fiber, Muuto

Wygodny fotel w domowym biurze to podstawa. Z tego powodu warto dokładnie przyjrzeć się każdej dostępnej opcji. Niektórzy bardziej cenią sobie modele obite skórą ekologiczną, welurem lub innym materiałem. Pozostali użytkownicy cenią sobie surową formę – na przykład drewnianą. Jeśli chodzi o meble do biura w domu, warto zwrócić uwagę na krzesło tapicerowane duńskiej marki Skovby. To obrotowe siedzisko może zostać obite dowolną z kilkudziesięciu dostępnych tkanin wysokiej jakości. 

Krzesło SM55, Skovby

W czym przechowywać dokumenty w biurze domowym? 

Meble do biura w domu to także miejsce do przechowywania dokumentów, notesów, planerów, kalendarzy i pozostałych niezbędnych przedmiotów o drobniejszych wymiarach. Dlatego też nie należy pomijać kwestii związanej z półkami, komodami, regałami. To Ty zdecydujesz, która opcja najbardziej Ci odpowiada. Wśród mebli do biura w domu interesującą propozycją jest komoda Skovby SM932 o szerokości 146 cm, wysokości 88 cm i głębokości 44 cm. Jest to niezwykle praktyczny i przy tym stylowy element wyposażenia całkowicie godny Twojej uwagi.

Komoda SM932, Skovby

Miejsce dla gości – kanapa również sprawdzi się w biurze w domu 

Czasem nasza praca wymaga przyjmowania interesariuszy. Toteż warto przygotować dla nich wygodne miejsce do siedzenia. Meble do biura w domu mogą obejmować także komfortowe krzesła, fotele, a nawet kanapę dla gości. W formalnych warunkach najlepiej sprawdzi się sofa obita skórą ekologiczną lub miękkim welurem. Ważne, by była dopasowana do całości wystroju, co da spójny i dzięki temu – profesjonalny efekt końcowy. 

Stół model 70/70, Muuto

Home office to przede wszystkim wygoda 

W swoim biurze domowym musisz czuć się dobrze, komfortowo. Łatwo powinno przychodzić Ci skupienie uwagi, na co wpływ ma także wystrój pomieszczenia, w którym pracujesz. Dlatego warto zadbać o dobór odpowiednich mebli do biura w domu. Oprócz podstawowych elementów wyposażenia dobierz także drobiazgi, które sprawią, że pomieszczenie nabierze charakteru. Do takich mebli do biura w domu zaliczamy m.in. stylowe i praktyczne lampy stojące.

Sprawdź także:

Kosz Restore z eko-filcu z recyklingu, Muuto

Pufa Design

Odpowiedz


*