PUFA DESIGN NA TARGACH RZECZY ŁADNYCH 14-15 WRZEŚNIA 2019

 

Dobre wzornictwo musi być nie tylko użyteczne, lecz także zachwycać – urodą, świeżością, pomysłem. Dlatego urzekła nas nazwa Targów Rzeczy Ładnych i hasło tegorocznej edycji „Fresh!”. W dniach 14-15 września na stoisku nr 144 (w warszawskim Centrum Koneser) zaprezentujemy ładne przedmioty z oferty Pufa Design.

Cóż może lepiej ilustrować hasło „Fresh!” niż marka Spring Copenhagen? To ona jest główną bohaterką naszego stoiska. Drewniane zwierzaki-solniczki/ pieprzniczki/ pojemniczki sąsiadowały będą z figurkami, których głównym zadaniem jest przenoszenie dobrych życzeń i przechowywanie pięknych wspomnień z ważnych wydarzeń życiowych, jak ślub, narodziny dziecka, wyjątkowa podróż. Kto śledzi nowości Pufa Design – także na naszym blogu – zna już zarówno kultowy młynek do pieprzu The Pepper Bird, jak i bociana, rodzinkę fok albo serię matrioszek The Expressions. Czy da się znaleźć lepsze miejsce do zaprezentowania Polsce tych cudowności niż Targi Rzeczy Ładnych?

Pieprzniczka The Pepper Bird i młynek do soli Pingwin

Pieprzniczka The Pepper Bird i młynek do soli Pingwin

Ceramika Spring Copenhagen

Ceramika Spring Copenhagen

Foczka - drewniana figurka

Foczka – drewniana figurka

Zestaw młynków z bambusa Jars

Zestaw młynków z bambusa Jars

Owad na ścianie – ładnie to tak? 

Jak stokrotka różni się od róży, choć obie zaliczamy do pięknej kwiatowej rodziny, tak przedmioty Spring Copenhagen od projektów włoskiej marki Miho. Dekoracje tej ostatniej, wykonane z ekologicznej płyty MDF i papieru, zachwycają feerią barw, charakterystycznym rysunkiem jak ze starych rycin, nietypową tematyką. Wielkie liście egzotycznych roślin, różnokolorowe motyle, chrabąszcze, papużki faliste… Niektóre pełnią funkcję ściennych schowków, sekretnych szafeczek, szkatułek, inne po prostu zdobią, zachwycają, zadziwiają. Wydaje nam się, że zestawienie oferty Miho z projektami Spring Copenhagen będzie dla targowych gości ciekawe i – zgodnie z hasłem imprezy – odświeżające, skłoni ich bowiem do weryfikacji pewnych przyzwyczajeń i pokaże różne oblicza designu.

Dekoracja Papuga Azul Miho

Dekoracja Papuga Azul Miho

Dekoracja ścienna liść monstery - Miho

Dekoracja ścienna liść monstery – Miho

Dekoracja ścienna motyl Magda - Miho

Dekoracja ścienna motyl Magda – Miho

Ryba Miguel dekoracja ścienna Miho

Ryba Miguel dekoracja ścienna Miho

Lampa stroszy piórka 

Naszym dwóm flagowym okrętom, które za chwilę wypłyną z Kołobrzegu, towarzyszyć będą nieco skromniejsze reprezentacje marek Nordic Tales i Umage. Akcesoria pierwszej z nich to przykład świeżego spojrzenia na design, nowego odczytania takich haseł jak „wzornictwo skandynawskie”, „dom”, „gościnność” – poprzez rodzimą tradycję i dialog z historią europejskiej sztuki. Natomiast z bogatej oferty Umage postanowiliśmy pokazać jeden projekt – Eos. Pierzasta lampa jest jak encyklopedyczna ilustracja hasła „rzeczy ładnej”! Połączy też wielbicieli subtelnego uroku figurek Spring Copenhagen i wybujałej urody dekoracji Miho. Eos to projekt dla koneserów, czyli dla każdego z nas. Bo przecież wszyscy kochamy dobre wzornictwo! 

Lampa wisząca Eos XL

Lampa wisząca Eos XL

Lampa Eos Medium Light Rose w wersji podłogowej

Lampa Eos Medium Light Rose w wersji podłogowej

Lampa stołowa Eos Mini Light Brown

Lampa stołowa Eos Mini Light Brown

Zapraszamy – spotkaj się z nami w Warszawie, pod upierzoną lampą. Do zobaczenia!
Targi Rzeczy Ładnych, 14-15 września 2019, godz. 11.00-19-00

Warszawa, Centrum Koneser, stoisko nr 144

 

   

Pufa Design

Odpowiedz


*