Niebanalne prezenty świąteczne ze sklepu Pufa Design

Niektórym osobom ciężko jest kupić prezent. Mówi się czasem, że są to osoby, które „mają już wszystko”. Inna grupa to pasjonaci i koneserzy, interesujący się wąską dziedziną, o której nie mamy pojęcia. Wówczas również trudno wybrać odpowiedni podarunek. Co robić, gdy przychodzi nam wybrać upominek świąteczny dla takiej osoby? Najlepiej postawić na oryginalność. Wręczyć przedmiot o intrygującym designie lub/i przeznaczeniu. Trudno dostępny, unikatowy, wyróżniający się. Takie propozycje znajdziecie w sklepie Pufa Design. Oto wybrane z nich.

prezenty w pufa design

Na pierwszym miejscu wśród najbardziej niechcianych prezentów wymienia się papcie, skarpetki, grube swetry i kubki. Wybierając unikalny prezent, można jednak sprzeciwić się stereotypom i sięgnąć odważnie po jedną z propozycji uznawanych za nieciekawe – właśnie po to, by dać jej nowe życie. Jeśli trudno ci wybrać dla kogoś oryginalny prezent, możesz postawić na klasykę – jednak w odmienionym wydaniu. W sklepach sieciowych aż roi się od „oryginalnych” pstrokatych kubków ze świątecznymi akcentami. Może więc dla odmiany wybrać skromny i minimalistyczny design? Kolekcja prostych białych kubków w stylu retro z edycji limitowanej MAMSAM to prezent z klasą.

Być może zaintryguje cię też terakotowa karafka z kubkami od Normann Copenhagen. Wykwintne produkty z serii Junto inspirowane hiszpańskim botijo. Terakota ma właściwości chłodzące, a karafka posiada dwa otwory – jeden  do napełniania, a drugi do nalewania. Taki prezent to ciekawostka. Jednocześnie przedmioty są praktyczne i raczej nie pozostaną bezużyteczne.

Idąc dalej tropem kuchennych akcesoriów, poszukajmy innych przedmiotów dla konesera. Być może osoba, którą chcesz obdarować, lubi dobre wino – a może sommelierski świat jest jej zupełnie odległy. W obu przypadkach designerskie akcesoria do wina będą dla niej ciekawym prezentem. Produkty EVA SOLO to przedmioty praktyczne, rzadko spotykane i wyróżniające się niebanalnym designem. Ryzyko, że dana osoba ma już podobny asortyment w swojej kuchni, jest niewielkie. 

Praktyczności z całą pewnością nie można odmówić również zestawowi SWEEP-IT od RIG-TIG. Są to zmiotka i szufelka z terakoty przeznaczone do sprzątania stołu. Posiadanie ich w szafce jest jak najbardziej uzasadnione, jednak nie są to popularne akcesoria w polskich domach.

Kolejny prezent uznawany za stosunkowo mało atrakcyjny to świeczka – lub świecznik. Dostępne w sklepach akcesoria ocierają się zwykle niebezpiecznie o granicę kiczu lub wręcz ją przekraczają.  Daleko im też do oryginalności. Jeśli chcesz zaintrygować, podaruj na przykład designerską świeczkę lub świecznik z prestiżowej kolekcji HK Living, Menu albo NOTE Design Studio.

Inna „standardowa” propozycja? Oczywiście ramka na zdjęcia. Śmiało możesz podarować ją osobie, która ma już wszystko i taki prezent wcale nie musi być nudny. Znów postaw na ciekawy design i wysoką funkcjonalność. Zamiast tradycyjnej ramki pojedynczej lub wielokrotnej możesz podarować na przykład tablicę ścienną w ciekawym stylowym wydaniu. Można umieszczać na niej nie tylko rodzinne fotografie, ale również przydatne notatki.

Jeśli  poszukiwaniu świątecznych podarunków przeglądasz dziesiątki podobnych ofert i męczą cię już kolorowe wystawy, zapraszamy do zapoznania się z kategorią AKCESORIA, PREZENTY, GADŻETY. W sklepie Pufa Desing znaleźć można praktyczne akcesoria wyróżniające się unikatowym minimalistycznym designem. 

Pufa Design

Odpowiedz


*