Dekoracje w pokoju dziecięcym

Pokój dla dziecka powinien spełniać wiele funkcji. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo, jednak piękne dekoracje mogą sprawić, że mały mieszkaniec pomieszczenia będzie czuł się w nim komfortowo i dobrze. Jak ładnie udekorować pokój dziecięcy tak, by dziecko chętnie spędzało w nim czas?

Aranżacja pokoju z meblami i dodatkami Young Deco

Aranżacja pokoju z meblami i dodatkami Young Deco

Dekoracje w pokoju dziecięcym odgrywają ogromną rolę. Ładny, funkcjonalny i bezpieczny pokój to idealny obraz tego, jak rzeczywiście powinno to wyglądać. Często jest to jednak utrudnione. Zważywszy na fakt, iż minęły czasy, w których pokój dziewczynki był zawsze różowy, a chłopiec musiał mieć na ścianach błękit, pole do działania jest dużo obszerniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Obserwuje się rosnącą popularność skandynawskich dodatków do pokoju. Geometryczne wzory, motywy zwierzęce czy pastelowe kolory – to aktualne trendy, które można spotkać w większości katalogów z produktami do wystroju wnętrz. Oto kilka ciekawych dodatków, które pomogą zaprowadzić w pokoju Twojego dziecka bardzo fajny klimat. 

Pokój dla dziewczynki z meblami i dodatkami Young Deco

Pokój dla dziewczynki z meblami i dodatkami Young Deco

Półka „domek”

Jeśli chcesz połączyć dekorację z funkcjonalnością, półka „Domek” zapewne będzie czymś, na co warto zwrócić uwagę. Oprócz przykuwającej wzrok ozdoby, owa półka pełni również funkcję podręcznego miejsca do przechowywania drobiazgów. Taki produkt można nabyć w wielu różnych kolorach oraz rozmiarach, dzięki czemu można tworzyć z nich ciekawe kompozycje na ścianie i umieszczać w nich np. maskotki, rysunki czy przybory do malowania. 

Półka domek, naturalne drewno, różne rozmiary, Young Deco

Półka domek, naturalne drewno, różne rozmiary, Young Deco

Naklejki, grafiki na ścianę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym urozmaicić wystrój ścian w pokoju dziecięcym są kreatywne naklejki i grafiki w postaci obrazów na ścianę. W tym wypadku, warto zwrócić uwagę na dostępne w naszym sklepie produkty marki ONWALL, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Szczecińska firma posiada ciekawe tapety, obrazy, naklejki ścienne oraz plakaty. Wszystkie produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a do druku używają lateksowych tuszy, które są bezpieczne dla środowiska i są bezzapachowe. Takie naklejki czy obrazy sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również w sypialni czy salonie. Do wyboru mamy wiele wspaniałych grafik z motywami zwierzęcymi, geometrycznymi oraz innymi. 

Propozycje grafik od ONWALL

Propozycje grafik od ONWALL

Lampiony cottonballs 

Kolorowe, okrągłe lampki na kablu świetnie zdobią pomieszczenie. Jest to bardzo popularny motyw dekoracyjny, który świetnie sprawdzi się również jako nocne oświetlenie. Zazwyczaj zasilane są bateriami, dzięki czemu oszczędzają energię elektryczną. Za dnia są piękną ozdobą, która może świetnie zgrać się np. z wiszącymi półkami „domkami”.

Ozdobne skrzynie na zabawki

Skrzynie na zabawki nie muszą być nudne, plastikowe, jednokolorowe. Ciekawym sposobem na dekorację pokoju dziecka jest zastosowanie drewnianych skrzyń na zabawki, które można wykonać samemu. Wystarczy oszlifować deski tak, by były bezpieczne, obić środek i zakładkę na zewnątrz kolorowym materiałem, który będzie pasował do reszty pomieszczenia. Na drewnie można odbić farbą rękę dziecka lub napisać jakiś ciekawy cytat. W taki sposób uzyskamy miejsce do przechowywania oraz ciekawą, designerską ozdobę. 

Puść wodze fantazji i zaprojektuj ozdoby do pokoju dziecka w wyjątkowy sposób. Sklep PufaDesign posiada wiele wspaniałych produktów, które nadają się do takiego pomieszczenia. Polecamy nie tylko półki, dekoracyjne plakaty czy lampiony. Przygotowaliśmy także duży wybór dywanów dla alergika, więc jeśli twoje dziecko ma alergię na kurz, koniecznie musisz je zobaczyć! Sprawdź naszą ofertę i zaaranżuj pokój swojego dziecka w nowoczesny sposób!

Pufa Design

Odpowiedz


*