Przytulne zimowe wieczory

Wiele osób twierdzi, że zima to najbardziej klimatyczna pora roku – i my się z tym zgadzamy! Prószący śnieg za oknem, żółte światła lamp ulicznych, ciepło płynące z kominka, miły w dotyku koc, grube skarpety i hektolitry wypitej herbaty. Cała zimowa oprawa wpływa pozytywnie na nastawienie oraz humor. Zimą więcej czasu spędza się w domu, a zmierzch przychodzi dużo szybciej, niż podczas innych pór roku. Jak więc sprawić, by zimowe wieczory, spędzane w salonie były przytulne i komfortowe?

fot. Sam Beasley, Unsplash

fot. Sam Beasley, Unsplash

Meble Umage

Komfortowe wnętrze w głównej mierze zależy od wygody oraz przyjemnego dla oka otoczenia. W takim wypadku, zarówno kanapa, jak i wszelkie inne meble powinny zgrywać się ze sobą stylistycznie. Meble UMAGE są świetnym przykładem, jak w wyjątkowy sposób zaaranżować nimi przestrzeń, by sprzyjały miłemu spędzaniu czasu w domu. Przykład? Sofa Lounge Around marki UMAGE to niezwykle designerski produkt, który może posłużyć również jako leżanka. Można ją w łatwy sposób rearanżować, dzięki czemu sprawdzi się zarówno jako miejsce do drzemki, jak również do oglądania telewizji, czy podczas spotkania ze znajomymi. Podstawę stanowi drewniana forma z litego drewna, do której doczepione są dość wysokie nogi. W trosce o wygodę, w ławie Lounge Around zastosowano bardzo wygodne poduchy, sprzyjające komfortowemu odpoczynkowi. Dodatkowo, jedna z mniejszych poduch, na swoim odwrocie posiada panel z dębowej sklejki, który pełni rolę małego stolika. Dzięki niemu, gorące kakao, pilot czy książka może leżeć w zasięgu ręki. Meble UMAGE charakteryzuje niezwykła jakość, która idzie w parze z wygodą i nowoczesnymi, multifunkcjonalnymi rozwiązaniami. 

UMAGE_Lifestyle_Lounge Around_Low Res

Sofa Around z dodatkami, naturalny dąb.

Oświetlenie UMAGE

Jak wiadomo, zimą zmierzch nadchodzi dużo szybciej, przez co mnóstwo czasu spędzamy przy sztucznym oświetleniu. Z tego też powodu, warto zadbać o to, by było ono odpowiednie dla wzroku, jednocześnie wzmacniając klimat wystroju, tworząc całą magiczną, zimową otoczkę. 

Przykładów znowu nie trzeba szukać daleko. Marka UMAGE w swojej ofercie posiada również niezwykłe lampy, których światło wprowadza wyjątkowy nastrój. Kinkiet ścienny (bądź lampa sufitowa – istnieje dowolność montażu) EOS UP UMAGE jest całkowicie wykonany z prawdziwych, gęsich piór, ręcznie doklejanych do całości konstrukcji. Sprawia to efekt delikatnego, przytulnego blasku, tworzącego subtelny nastrój. 

Kinkiet ścienny Eos Up

Kinkiet ścienny Eos Up

Innym przykładem może być lampa aluminiowa ALUVIA MINI ANTHRACITE UMAGE, która swoim designem zachwyca najbardziej wymagających projektantów wnętrz. Całość inspirowana jest naturą – listki składające się na budowę korpusu są wykonane z aluminium w antracytowym kolorze. Specjalne ułożenie tych „listków” daje efekt ciekawie rozproszonego światła, bez zbędnego efektu oślepienia blaskiem żarówki. Jest to więc lampa tworząca klimat całego pomieszczenia, które w zimowy wieczór zostaje dodatkowo udekorowane widokiem śniegu prószącego za oknem. 

Lampa Aluvia Umage

Lampa Aluvia antracytowa Umage

Dodatki

Aby pomieszczenie nabrało klimatu, ważne są również dodatki, w tym wypadku wszystko jest kwestią gustu. W zależności, czy ktoś lubi minimalizm, czy przepych, dekoracje zawsze nadają w pomieszczeniu zupełnie nowego wymiaru. Nie można jednak działać w myśl zasady „im więcej, tym lepiej”, gdyż w taki sposób można przytłumić cały salon, zabierając mu duszę i komfortowy wyraz. Żyj komfortowo, żyj wygodnie!  

Pufa Design

Odpowiedz


*