Najważniejsze cechy małych łazienek w stylu skandynawskim

Mała łazienka w stylu skandynawskim jest częstym wyborem wśród osób mieszkających w blokach. Główną cechą takiego wnętrza jest przede wszystkim prostota, harmonia i nawiązanie do natury. Jednak najważniejszą cechą, która decyduje o popularności małych łazienek w stylu skandynawskim, jest ich funkcjonalność. Brakuje tutaj przeładowania dodatkami czy przytłaczającymi ozdobami. Wydawać by się mogło, że mała powierzchnia łazienki ogranicza możliwości realizacji wymarzonego projektu w stylu skandynawskim. Wręcz przeciwnie – możemy wykazać się kreatywnością i pomysłowością we wprowadzaniu rozwiązań, dzięki czemu czas spędzony w łazience będzie doskonałą okazją do wypoczynku. Warto skorzystać z inspiracji dostępnych w Internecie oraz czasopismach branżowych. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z projektu przygotowanego przez architekta wnętrz. Małe łazienki w stylu skandynawskim charakteryzują się jasnym wnętrzem, z zastosowaniem elementów podkreślających przywiązanie do natury. Nie może zatem zabraknąć elementów drewnianych, na przykład drewnianych blatów pod umywalkę czy kafelków przypominających drewniane deski.

Kinkiet Cast, Menu

Odpowiednie oświetlenie – ważny aspekt tworzenia małych łazienek w stylu skandynawskim

Bardzo istotym elementem łazienek w stylu skandynawskim, nawet tych małych jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Szczególnie ważne jest właściwe wykorzystanie światła słonecznego. W przypadku bloków bywa to jednak utrudnione ze względu na częste usytuowanie pomieszczenia z dala od okna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jednak w małej łazience w stylu skandynawskim wykorzystać światło sztuczne. Ważne jest, aby zastosować lampy oraz kinkiety wyróżniające się na tle jasnego pomieszczenia. Z pewnością przydadzą się produkty z oferty naszego sklepu internetowego. Szczególnie polecamy czarne kinkiety – w postaci kulistej lampy wspartej na czarnym ramieniu, a także kinkiety przypominające lampy studyjne. W małej łazience w stylu skandynawskim warto zastosować też minimalistyczne lampy sufitowe z wyrazistym światłem.

Chodnik Kotte, Pappelina

Jakie dodatki zastosować w małych łazienkach w stylu skandynawskim?

W małych łazienkach w stylu skandynawskim nie może zabraknąć kilku dodatków. Często podkreśla się związek stylu skandynawskiego z naturą, dlatego warto zadbać o to, by były one wykonane z naturalnych surowców. W każdej łazience niezbędne są ręczniki kąpielowe oraz małe ręczniki do rąk. Najczęściej tworzone są z dobrego gatunku bawełny o wysokim stopniu chłonności. Na popularności zyskują także ręczniki lniane, które są dobrą alternatywą dla bawełnianych. One szczególnie wpisują się w wystrój małych łazienek w stylu skandynawskim także ze względu na ich szarobrązową kolorystykę. W łazience nie może zabraknąć lustra, które będzie przydatne podczas porannej toalety czy przygotowywania make-upu. W małych łazienkach urządzonych według stylu skandynawskiego sprawdzą się okrągłe lustra, zwłaszcza z ozdobnym obramowaniem, na przykład w kolorze złota lub czerni. Wśród innych łazienkowych atrybutów nie może zabraknąć dozowników na środki higieniczne – szampon, żel pod prysznic i mydło w płynie, a także szczotek do WC. Dobrym pomysłem jest zakup tych artykułów w kolorze czarnym – w ten sposób doskonale wpasują się w styl małych łazienek w stylu skandynawskim. Te, a także inne produkty możliwe są do zakupienia w sklepie Pufa Design.

Kinkiet Cast, Menu

Pufadesign

Odpowiedz


*