Dekoracyjne oświetlenie domu na święta

Obecnie trudno sobie wyobrazić grudniowy okres świąteczny bez klimatycznego oświetlenia. Przystrojona i oświetlona choinka w salonie to już za mało. Obecnie bardzo popularnym trendem jest ozdabianie i oświetlania domu z zewnątrz, co zawitało do Polski z zagranicy. Wiele rodzin tak bardzo lubi kolorowy świąteczny klimat, że już znacznie wyprzedzając okres Świąt, zaczyna przyozdabiać działkę i domy w niezwykły, świąteczny sposób.

Choinka w ogrodzie to już za mało

Ozdabiając dom oświetleniem świątecznym, zdecydowanie warto zacząć od wyboru odpowiedniej girlandy świetlnej. Świetlne łańcuchy można np. zamontować do tarasowych barierek, umieścić je nad oknami i drzwiami wejściowymi. Wybierając te o większej ilości lampek, czyli też te dłuższe, można zaaranżować i przystroić w niezwykły sposób drzewa w ogrodzie, czy ozdobne choinki przed domem. Girland jest wiele rodzai. Podzielmy je na kilka typów, w zależności, jaki klimat będzie miał mieć Wasz świąteczny dom.

Światełka kolorowe wybierane są bardzo często, gdyż pozwalają stworzyć wyjątkowy spektakl świątecznego oświetlenia posesji. Lampki jednokolorowe natomiast dają tę możliwość, iż wg. uznania można zdecydować, jaki kolor będzie ozdobą, albo wręcz wybrać kilka wersji i zaprojektować cały ogród w świąteczny klimat. Wybierając łańcuch z dużymi żarówkami w zestawie dostaniemy żarówki klasyczne z ciepłym światłem. Nawet przeplatanie takich żarówek z żarówkami dającymi czerwone światło będzie super klimatycznie wyglądać. Doda to naszej posesji pełni stylu i klasy. Jest to propozycja dla osób, które poszukują odmiany, chcąc tworzyć świąteczne klimat oświetleniem domu, jednak bez dużej ilości kolorów.

A jak przystroić dom lampkami?

Dom cały w światełkach, czy może tylko tarasy, balkony i wejście? Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od kreatywności. Dekorując dom można obramować go w całości z zewnątrz oświetleniem, lub przykładowo zawiesić oświetlenie tylko na podbitce dachu. W przypadku okien jest podobnie, można zamontować girlandy świetlne tylko w górnej części lub ozdobić świecącym łańcuchem dookoła. Tutaj należy tylko brać pod uwagę, czy dana ilość kolorowego światła nie będzie uciążliwa dla domowników. Jeżeli nie, to warto przyozdobić świątecznym oświetleniem każde okno w domu.

Ogrodowe rośliny – jak je estetycznie i świątecznie udekorować oświetleniem?

Najprostszym sposobem jest owinięcie drzewka od góry do dołu. Starając się to zrobić w miarę możliwości równo uzyskamy estetyczny, symetryczny i elegancko prezentujący się efekt. Ten sposób sprawdzi się przy równo strzyżonych krzewach i choinkach.

Przy drzewkach liściastych możemy opleść niektóre jego gałęzie lampkami i w ten sposób uzyskać świecącą ozdobę lub „rozrzucić” światełka na drzewie, przy wysokich drzewach ta metoda sprawdzi się doskonale.

Teraz czas przyozdobić drzwi wejściowe świątecznym oświetleniem

Designerskie ozdoby w formie świecących choinek będą świątecznym must have. Tego typu dekoracje są jednocześnie urocze, jak i pełne klasy i nowoczesnego stylu. Minimalizm, to słowo, które może opisać choinki wykonane z tworzyw odpornych na mrozy i niskie temperatury. Wyjątkowo bajkowy kształt świecącego, świątecznego drzewka doda naszemu wejściu do domu jeszcze więcej uroku.

Możecie zaopatrzyć się w jedną sztukę lub wybrać na przykład kilka, także przykładowo o różnej wysokości, co sprawi, że na Waszej werandzie wyrosną świąteczne drzewka. Dodatkowo jest to świetna, świąteczna zabawa, gdyż każdy z członków rodziny będzie mógł wybrać swój własny kolor świetlnej choinki. Zazwyczaj kolorami, jakie możemy spotkać są te typowe dla grudniowych świąt: klasyczny mleczny biały, czerwony, zielony.

Choinki takie sprawdzą się też w domu. Możecie postawić je na parapecie. Takie zastosowanie sprawi, że choinka będzie widoczna zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Oświetlenie imitujące świątecznego łosia

Bardzo ciekawym i wyjątkowo designerskim pomysłem może byćmotyw iluminującego łosia przy drzwiach wejściowych do domu. Takie rozwiązanie zdecydowanie nada świątecznego charakteru, a ponadto sprawi, że dom będzie prezentować się iście skandynawsko. Świecące poroże można dodatkowo udekorować plastikowymi bombkami czy nawet opleść wiankiem z choinki – to już zdecydowanie doda jemu świątecznego animuszu. Norweski łoś doda domowi świątecznej ekskluzywności.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy w zakresie przygotowywaniaświątecznych, święcących dekoracji dla domu. Życzymy udanego dekorowania i dużo świecącej, świątecznej radości.

Zobacz także:

Meble ogrodowe

Lampy ogrodowe

Akcesoria ogrodowe

Zdjęcie tytułowe Ander Burdain, Unsplash

Pufadesign

Odpowiedz


*