Perfekcyjny przydomowy zakątek pełen zieleni

Wracając z pracy wprost marzy nam się odrobina spokoju. Wiosną i latem najchętniej oddajemy się beztroskiemu relaksowi przebywając na własnym podwórzu. Aranżacje ogrodowe znajdujące się przed domem okazują się wręcz idealnym tłem dla codziennej chwili odpoczynku na świeżym powietrzu. Odpowiednio zadbana bujna roślinność wznosząca się w zdobnych donicach i równo przycięty trawnik biegnący wzdłuż chodnika sprawiają, że każdego dnia z zachwytem wpatrujemy się w otaczającą nas przestrzeń. Przed domem możemy w każdej chwili umieścić ławkę i stolik, dzięki czemu kiedy tylko zapragniemy będziemy mogli zasiąść z rodziną do wspólnego śniadania na łonie natury. Wyboru siedzisk możemy dokonać spośród wielu dostępnych opcji; jedną z nich jest ławka ogrodowa Linear Steel, której producent – firma Muuto oferuje nam dwie propozycje kolorystyczne.

Linear Stell, ławki ogrodowe, Muuto

Oczywiste wydaje się, że aranżacja ogrodowa przed domem w istotny sposób wpływa na pierwsze wrażenie, jakie wyrabiają sobie odwiedzający nas goście. Dlatego też, warto zadbać o każdy szczegół, aby wszystkie elementy prezentowały się spójnie i estetycznie. Kiedy zapragniemy zmiany, czasem wystarczy wymienić jeden detal, tak, aby reszta nabrała zupełnie nowego charakteru.

Ławka ogrodowa Linear Steel, Muuto

Meble ogrodowe

Lampy ogrodowe

Co zrobić, aby ogród przed domem prezentował się jak najlepiej?

Jedną z bardzo ciekawych form jest przykładowo żywopłot. Decydując się jednak na takie rozwiązanie warto zadbać, aby był zawsze równo przycięty, dzięki czemu będzie prezentował się nad wyraz schludnie. Możemy także zasadzić ulubione kwiaty przed wejściem, tak, aby urozmaicały mocno zielonkawą przestrzeń. W tej roli doskonale sprawdzą się fioletowo-żółte bratki biegnące wzdłuż kamiennego chodnika. Miłośnicy flory z pewnością z zachwytem w oczach będą co rano stawać na ganku przed wyjściem do pracy podziwiając zajmujące miejsce obok drewnianego płotu nasturcje w słonecznym odcieniu. Dla wielu z nich, to właśnie pielęgnacja przydomowych obszarów, na które prócz roślin składają się również pokłady kamieni dekoracyjnych poprzedzające taras jest najlepszą formą relaksu. Jeżeli pragniemy jak najlepiej wyeksponować nasze ulubione kwiaty, śmiało możemy zdecydować się umieścić je w nietuzinkowej donicy. Wiszący model Urban Garden marki Authentics może nadać zupełnie nowego charakteru okolicy naszego domu. Tak przykuwające wzrok rozwiązania zainteresują każdego, kto lubi wyróżniać się z tłumu i tego samego oczekuje od swojego lokum. Przemyślana aranżacja ogrodowa przed domem doskonale zgra się z nowoczesnym budynkiem.

Doniczka Urban Garden, Authentics

Stoliki kawowe

Poduchy

Rzuć nowe światło na przydomową aranżację ogrodową

Nowatorskie rozwiązania w urządzaniu ogrodu zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Jak się okazuje, możliwości jest naprawdę wiele do wyboru. Możemy na przykład zdecydować się na niebanalną kompozycję kwiatową umiejscowioną w minimalistycznych donicach, intrygujące ułożenie chodnika, czy pomysłowe oświetlenie. Jednym z bardziej nowoczesnych w formie kinkietów zewnętrznych jest model Cube LED od Deko-Light, który zachwyca geometrycznym kształtem.

Kinkiet zewnętrzny Cube-LED, Deco Light

To rozwiązanie nada niesamowicie interesującego wydźwięku minimalizmowi zachowanemu w doborze mebli i roślinności. Oświetlenie ogrodowe jest niezwykle istotne, zwłaszcza w czasie korzystania z uroków lata, przesiadując na podwórzu do późnych godzin wieczornych. Wtedy też, nieprzerwana struga światła staje się szczególnie ceniona. Aranżując ogród przed domem warto zwrócić uwagę na drobiazgi, które później stworzą ze sobą spójną całość. Dzięki przemyślanemu układowi akcesoriów ogrodowych jesteśmy w stanie zorganizować przestrzeń, w której spokój sam będzie nasuwał nam się na myśl.

Pufa Design

Odpowiedz


*