Jak zaaranżować sypialnię z wykorzystaniem kinkietów?

Kinkiety, czyli lampy ścienne o ponad wiekowej tradycji, zapewniają użytkownikom ukierunkowaną strugę światła o dowolnym natężeniu. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w aranżacji sypialni, w której subtelne oświetlenie bywa pożądane. Dekorując to pomieszczenie, które domownikom kojarzy się z błogim spokojem warto skupić się na doborze spełniających wszystkie niezbędne cechy lamp. Kinkiety do sypialni mogą zawisnąć tuż nad łóżkiem lub stolikiem nocnym, a nawet przy lustrze. Dostateczną dozę oświetlenia skierowaną punktowo dostarczy lampa ścienna MIB 6 w odcieniu szarości, który znajdzie zastosowanie w wielu różnorodnie urządzonych wnętrzach. Minimalistyczny projekt, jaki oferuje np. marka Design For The People (Nordlux) to uosobienie nordyckiej elegancji, która obecnie dominuje w dziedzinie dekoracji domów i mieszkań. Tego rodzaju kinkiet w sypialni może zająć miejsce nad półką z książkami, dzięki czemu wieczorna lektura będzie znacznie przyjemniejsza. Warto zwrócić także uwagę na temperaturę światła, chociaż jasnoszara lampa dobrze skomponuje się zarówno z ciepłą, jak i chłodną barwą.

Kinkiet MIB 6, Design For People (Nordlux)
Kinkiet MIB 6, Design For People (Nordlux)

Kinkiety do sypialni

Lampy nowoczesne

Czy w sypialni może zawisnąć kilka różniących się kinkietów?

W aranżacji sypialni wybrane kinkiety wcale nie muszą być identyczne – dla spójnego efektu wystarczy zdecydować się jedynie na tę samą serię, natomiast kolor kloszy może się od siebie różnić. Dla przykładu, w pomalowanym na kremowo pomieszczeniu ściany mogą zostać uatrakcyjnione przez lampy tego samego producenta w odcieniach miedzi, stali i złota. Z pewnością takowe podejście do aranżacji sypialni nasunie na myśl innowacyjne trendy, które doskonale uzupełniają minimalistyczne, wręcz surowe wnętrza. Dobrą propozycję stanowi wybór modelu kinkietu Facet marki Innermost, który idealnie sprawdzi się w niejednym domu. Nowoczesność projektu przyciąga spojrzenia, dostarczając przy tym należytą porcję światła, dzięki czemu zdobywa on liczne uznanie.

Kinkiet Facet, Innermost
Kinkiet Facet, Innermost

– Lampy wiszące do sypialni

– Dekoracyjne żarówki

Nowoczesny kinkiet w aranżacji sypialni

Kinkiety znajdujące się w sypialni spełniają także rolę dekoracyjną. Dlatego, dobrze jest zdecydować się na zakup wyjątkowego modelu, idealnie wpasowującego się w gusta domowników. Nowoczesne lampy zdadzą egzamin powieszone zarówno w modernistycznie, jak i klasycznie urządzonej sypialni. Jak najbardziej, za ich innowacyjność może odpowiadać niespotykana barwa, jednak warto mieć na uwadze także formę kinkietów do sypialni. Dzięki zabawie tymi dwoma cechami, uda nam się osiągnąć niepowtarzalny rezultat, który przyczyni się do jakości odpoczynku. Jedną z opcji łączących w sobie prostotę i niebanalny charakter jest kinkiet Arigato produkcji firmy Grupa. Jego intrygujący design sprawia, że wystarczy jedynie jeden egzemplarz zawieszony nad łóżkiem, aby osiągnąć zawierający dech w piersiach rezultat. Tego rodzaju lampy ścienne do sypialni uosabiają współczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań, dzięki czemu doskonale dostosowują się do panujących trendów.

Kinkiet Arigato, Grupa

– Lampy nowoczesne

– Lampy industrialne

– Lampy punktowe

Pufadesign

Odpowiedz


*