Lampy schodowe – pomysły oraz inspiracje

Lampy schodowe – oprawy świetlne dające efekt delikatnego podświetlenia

Lampy schodowe mają głównie za zadanie doświetlić i nadać wyjątkowego charakteru dekoracyjnego schodom, które nierzadko stanowią bardzo wyeksponowana część domu. Schody to swoisty łącznik pomiędzy parterem, a jego górnym poziomem, znajdujący się często w centralnym lub bardzo widocznym miejscu w domu, ale to także estetyczna ozdoba.

Montowane na magnes lampy Post, Muuto

Schody wewnętrzne potrafią być obecnie niewiarygodnie eleganckie, precyzyjnie i estetycznie wykończone. Wówczas warto szczycić się nimi poprzez uwypuklenie ich wizualności światłem. Oprawy świetlne schodowe to sposób na piękne zarysowanie stopni. Lampy schodowe umieszczone w stopniach schodów rozświetloną je na całej szerokości. Ich funkcjonalność i praktyczność również jest istotna, bowiem doskonale doświetlone schody to nade wszystko bezpieczeństwo dla ich użytkowników.

Oprawy wewnętrzne schodowe dostępne są w naprawdę bogatej stylistyce, choć najpopularniejsze z nich to złoto, różowe złoto, srebro, czerń, mosiądz czy miedź.

Kinkiety Zenith, ENO Studio

Innym rozwiązaniem dla oświetlenia schodów mogą być odrębne lampki/ lampiony stawiane na stopniach schodowych. To również doskonały pomysł, tym bardziej, iż lampki wystarczy wówczas odpowiednio ułożyć i każdorazowo można je przenieść w inne miejsce. Szczególnie polecamy lampki z odrębnym, wbudowanym akumulatorem, ładowanym nowocześnie poprzez kabel mini USB.

Przenośne, ładowane przez USB lampy Nuru, Nordlux

– Kinkiety do sypialni

Kinkiety do kuchni

Doświetlenie podłogi, schodów czy wnętrza szafy oraz garderoby – lampy schodowe jako doskonały, uniwersalny produkt

Lampy schodowe to nie tylko – jak sama nazwa wskazuje – oświetlenie schodowe jako miejsce ich umiejscowienia. Oprawy świetlne schodowe mogą doskonale sprawdzić się we wszelkich ciągach komunikacyjnych, czyli na korytarzach, w przedpokojach czy też we wnętrzach szaf i garderoby, z naszymi ulubionymi ubraniami i butami. Lampy oświetleniowe ledowe dają ładne światło, które jest również bardzo praktyczne.

W przestrzeni garderoby sprawdzić się mogą też przenośne, małe lampki, wspomniane powyżej lampiony, które łatwo umiejscowić tam, gdzie aktualnie jest potrzeba. Mogą być również wyposażone np.: w 3-stopniowy mechanizm ściemniacza światła tzw. moodmaker, co sprawia, że można wraz z nimi budować nastrój mocą i siłą oświetlenia.

Przenośna lampa Carrie Menu z 3-stopniowym ściemniaczem

Lampiony schodowe bywają obecnie dostępne na rynku w wersji nie tylko romantycznej i klasycznej, ale w bardzo nowoczesnej, minimalistycznej, cechujące się elegancką prostotą w swoim wyrazie.

Romantyczne plafony z piór Eos UP, UMAGE

Lampy stojące

Lampy podłogowe

– Lampy łazienkowe

Kinkiety Igloo, GROK

Pufadesign

Odpowiedz


*