Lampy z wełny – dopasuj abażur do pory roku!

Z dnia na dzień temperatura na zewnątrz staje się coraz niższa, na trawie pojawia się szron, a mróz znacznie częściej podszczypuje nasze policzki. Z głębi szafy wyciągamy grube, a przede wszystkim ciepłe, wełniane swetry i czapki z pomponem. Czy pomyśleliście kiedyś o tym, żeby lampom zafundować takie ciepłe wdzianko? Jeśli nie, to nic straconego. Poznajcie naszą ofertę lamp z wełnianymi abażurami!

Dzierganie, czyli tzw. robótki ręczne przywołują jednoznaczne skojarzenie: babcię siedzącą na bujanym fotelu, która zręcznie porusza drutami, a spod jej palców powoli wyłania się początek naszego swetra. Ten obrazek dopełniają druciane okulary babci, które znajdują się na czubku jej nosa oraz wysoko spięty kok babcinych, srebrnych włosów. Jeszcze chwila, a przeniesiemy się w odległe lata dzieciństwa, kiedy takie momenty przeżywaliśmy wraz z każdą zbliżająca się srogą zimą…

Przynajmniej część tych ręcznie wykonanych szalików, czapek, swetrów i rękawiczek z jednym palcem zostało z nami do dziś i pewnie z sentymentu goszczą jeszcze w naszych szafach. Jednak wełniana odzież w dalszym ciągu jest modna, z tym że o wiele łatwiej kupić ją w sklepie niż wydziergać samodzielnie. Ten fakt wykorzystali projektanci elementów oświetleniowych, którzy wełnę wykorzystali do stworzenia wyjątkowych abażurów do lamp.

W ofercie naszego sklepu znajdują się dziergane abażury do lamp producenta HK Living. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Abażury do lamp stojących

Trudno sobie wyobrazić brak lampy stojącej w mieszkaniu. To dzięki jej przyjemnemu, ciepłemu światłu możemy wieczorem poczytać książkę na kanapie lub stworzyć intymny klimat w niemal każdym pomieszczeniu. Mogłoby się wydawać, że jest to stały i niezmienny element wystroju wnętrza. Nic bardziej mylnego. Tak samo, jak możemy zmieniać poszewki na poduszkach, kolor ramek na ścianach czy rodzaj dodatków na półkach, tak samo możemy odmienić lampę. Jak? Zmieniając jej abażur. Czy ktoś powiedział, że musi on być taki sam przez cały rok? Wręcz przeciwnie! Bawmy się aranżacją wnętrz i wraz z nadejściem chłodniejszych pór roku, abażur w naszej lampie stojącej zmieńmy na ten cieplutki, wydziergany z wełny.

Abażur dziergany do lampy stojącej HK Living

wełniane abażury do lamp HK Living

 

Lampy wiszące

O ile lampę stojącą stawiamy zazwyczaj w salonie, tak lampa wisząca jest nieodłącznym elementem każdego pomieszczenia, ponieważ jest centralnym źródłem światła. Dlatego, jeśli przypadły nam do gustu powyższe, wełniane abażury do lamp, warto zawiesić lampy wiszące z dzierganym abażurem w salonie (sprawimy, że elementy oświetlenia będą wizualnie spójne), ale także w sypialni czy w przedpokoju.

wełniane abażury do lamp wiszących

Różnorodność kolorystyczna wełnianych abażurów do lamp sprawia, że mogą być elementem niemal każdego wystroju. Świetnie będą się prezentować we wnętrzu urządzonym w skandynawskim stylu, który opiera się na cieple domowego ogniska – wełniany element wystroju na pewno wpłynie nie przytulność pokoju. Wełniane abażury wpiszą się także w styl rustykalny, który bazuje na naturalnych materiałach. Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, można się pokusić o zawieszenie wełnianej lampy w mieszkaniu w stylu industrialnym. Będzie to ciekawy element, który złamie surowe wnętrze.

Wełniane abażury do lamp to nie jedyne klosze dostępne w naszym sklepie. Zachęcamy do poznania całej oferty Pufa Design.

 

Pufadesign

Odpowiedz


*