Podjęliśmy zielone wyzwanie i przedstawiamy 10 produktów w najmodniejszej tonacji 2017

Kolor jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Coroczne prognozowanie i wybory Pantona zyskały status światowego wydarzenia kulturowego. W 2017 wracamy do korzeni, do natury. W poszukiwaniu biologicznego rytmu, łagodności i wolności. Pantone wybrał na kolor roku 2017 Greenery 15-0343. Piszą o tym największe media jak Forbs czy Time. W środowisku wnętrzarskim zawrzało, magazyny prześcigają się w moodboardach z zielenią w roli głównej.

Greenery 15-0343 jest inspiracją do poszukiwania nowej ścieżki, w mgnieniu oka stał się trendem. Jak aranżować zieleń. Do najprzyjaźniejszego otoczenia zieleni zaliczamy – czerń (mocne graficzne plakaty, elementy dekoracyjne z czarno-białą typografią czy fotografią). Miedź w formie geometrycznych świeczników, lamp, mis, tac, stolików kawowych. Zieleń pokocha się też z białym marmurem w formie lamp wiszących, stołowych czy zegarem  z marmurowej tafli. Szarość i biel to współczesna klasyka, na jej tle zieleń wręcz rozkwita.

Przygotowaliśmy własne zestawienie zielonych dodatków. Zieleń jest dla nas punktem wyjścia. Wybraliśmy 10 topowych produktów w gamie zieleni. Do najciekawszych modeli lamp w tej kolorystycznej odsłonie zaliczamy klasyczny model żarówkowy E27 Muuto. Nad stolikiem kawowym wygląda dobrze nisko zawieszona lampa Cat’s Hat z serii Ili Ili Grupa Products. W bardziej industrialnym i klasycznym stylu jest polska lampa Work Loft You z drewnianymi podpórkami. Nad głową w sypialni możemy umocować najnowszy kinkiet Rise Normann Copenhagen w głębokiej zieleni. Z lekką dozą humoru, z delikatnie zdobionym wnętrzem jest lampa Ubiqua Selleti.

Wygodne krzesło w odcieniu zielonym będzie stylowym detalem. Nasze propozycje to przede wszystkim polska klasyka w nowej odsłonie – fotel RM58 Mat Vzór w wyrazistej zieleni. Wygodne krzesło Visu Launge Muuto oraz Back to Gym, nieco delikatniejsze, bo z zielonym detalem. Wśród podręcznych mebli w zieleni stawiamy na stołek Tap Normann Copenhagen i stolik kawowy Stay Normann Copenhagen.

Jak zaaranżować zieleń we wnętrzu? Zobacz galerię inspiracji i koniecznie zajrzyj do Pufa Design w styczniu -5% na wybrane produkty w zieleni.

1. Lampa E27 Muuto

lampa-e27-muuto

2. Lampa Cat’s Hat, Ili Ili Grupa Products

lampa-cat-s-hat-kolekcja-ili-ili-zielona

3. Lampa Work Loft You

Inspiracja, fot. Vogue Spain

Inspiracja, fot. Vogue Spain

lampa-wiszaca-work-loft-you-

4. Kinkiet Rise Normann Copenhagen

Inspiracja, fot. thedesignfiles

Inspiracja, fot. thedesignfiles

kinkiet-rise-normann-copenhagen-ciemnozielony

5. Lampa Ubiqua Selleti

lampa-ubiqua-seletti-zielona

6. Fotel RM58 mat Vzór

Inspiracja, fot. studded-hearts.stfi

Inspiracja, fot. studded-hearts.stfi

fotel-rm58-mat-vzor-zielony

7. Krzesło Visu Launge Muuto

Visu_Lounge_green_w_l

8. Krzesło Back to Gym

krzeslo-back-to-gym-whitegreen-zuiver

9. Stołek Tap Normann Copenhagen

stolek-tap-debowe-nozki-normann-copenhagen-rozne-kolory

10. Stolik kawowy Stay Normann Copenhagen

Inspiracja, fot. turbulences-deco

Inspiracja, fot. turbulences-deco

stolik-kawowy-nocny-stay-normann-copenhagen-rozne-kolory-dwa-rozmiary

Polecamy artykuły nawiązujące do tematyki:
„Skandynawskie niebo – kolor 2016”
„Harmonia barw i kształtów. Kochamy wnętrza inspirowane naturą”
„Szary i róż – jak urządzić wnętrze lekkie jak pianka marshmallow”

Zdjęcie tytułowe, fot. rainonatinroof

Pufa Design

Odpowiedz


*