Lampa tygodnia – Dancing

Dancing w aranżacji, MENU

Lampa wisząca Dancing w aranżacji, Fot. MENU

Sporych rozmiarów lampa wisząca Dancing kojarzy się z charakterystyczną twórczością japońskiego kreatora mody – Issey Miyake. Jego ulubionym motywem są plisy. Powstają z nich arcydzieła mody, które  od wielu dekad zachwycają i inspirują współczesnych designerów.

Lampa wisząca Dancing, Fot. MENU

Lampa wisząca Dancing, Fot. MENU

Fot. Livingly

Fot. Livingly

Z rytmicznie układających się tkanin wyłaniają się faliste stroje o geometrycznym cięciu. Kreacje Miyake przypominają rzeźby – są sprężyste i rozłożyste. Zawsze utrzymane w minimalistycznej wschodniej konwencji. Podobnie jak lampa Dancing – elegancka, kobieca i zmysłowa, jak urok klasycznej plisowanej spódniczki, która do dziś cieszy się dużą popularnością i na trwałe weszła do kanonu mody zapewne dzięki Miyake.

Fot. Jonty Davies

Fot. Jonty Davies

Jeśli szukacie lampy monumentalnej i pełnej klasy, to właśnie Dancing jest najnowszym wtajemniczeniem luksusu. Cała istota piękna tej lampy ukrywa się w formalnej wstrzemięźliwości i perfekcyjnym rytmie. ISKOS-BERLIN zaprojektował Dancing dla marki MENU bawiąc się skalą – jej średnica to aż 95 cm.

Lama Dancing w aranżacji, Fot. MENU

Lama Dancing w aranżacji, Fot. MENU

Powieszona nad stołem w jadalni tworzy niewidoczny przyjazny tunel, który skupia domowników w jednym miejscu i pozwala oddać się przyjemności bycia wśród bliskich. To lampa, którą warto wziąć pod uwagę aranżując oświetlenie strychu lub loftu, gdzie nad głową mamy bardzo wysoki sufit.

Lampa do wnętrz z wysokim sufitem, Fot. MENU

Dancing, to lampa do wnętrz z wysokim sufitem, Fot. MENU

Swoją lekkość Dancing zawdzięcza nie tylko nazwie i formie, to ekologiczny filc  z przetworzonych butelek PET nadał atmosfery wprost z najlepszych pokazów mody. Materiał niewiarygodnie wpływa na jakość światła, które jest rozproszone i satynowe.

Plisowany abażur z ekologicznego filcu lampy Dancing, Fot. MENU

Plisowany abażur z ekologicznego filcu lampy Dancing, Fot. MENU

W Pufa Design ruszyła jesienna promocja na lampę Dancing. Kupując ją w tygodniu 23-30.10.2015 odliczamy -10% od ceny regularnej. 

Tekst: Agnieszka

Pufadesign

Odpowiedz


*