Stół jadalniany FLOAT HOUE - 242x95cm, różne kolory

Szczegółowy opis produktu

not showing price

  • Styl skandynawski
  • Minimalistyczny
  • Nowoczesny
  • Ekskluzywny design
  • Drewno, tworzywa naturalne
  • Metal

Stół jadalniany Float to projekt Jespera K. Thomsena, stworzony dla duńskiej marki Houe. Źródło inspiracji do powstania tego projektu było dość nietypowe. Thomsen wzorował się na nartniku, owadzie, który potrafi poruszać się po powierzchni stawów i strumieni. To powiązanie widoczne jest zwłaszcza w ukształtowaniu nóg stołu. Stół jest solidny i elegancki.

Float jest dostępny w 3 rozmiarach, z blatem laminowanym w kolorze białym bądź z blatem z linoleum. W opcji drugiej blaty dostępne są w kolorze czarnym, ciemnozielonym, przydymionym niebieskim lub popielatoszarym. W każdej wersji krawędź blatu jest czarna. Nogi wykonano z metalu malowanego proszkowo na czarno.

Projektant o sobie: „Każdy dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem, aby ulepszać projekt stworzony dzień wcześniej. To moja siła napędowa, która nieustannie wskazuje mi nowe kierunki. Czerpię inspiracje ze wszystkiego, co spotykam na mojej drodze i nie ograniczam się do określonego języka formy ani nie zamykam się w wąskiej specjalizacji zawodowej.

Zawsze staram się poszerzać zakres mojej pracy poprzez nowe obszary zainteresowań i pracę z różnymi partnerami zawodowymi. Dla mnie projektowanie nie jest pracą w pojedynkę, ale pracą polegającą na współpracy zespołowej.

Dopóki projekt ma jasno określone przeznaczenie, nie ma żadnych ograniczeń we wprowadzaniu w nim różnych kreatywnych rozwiązań.”

Producent: HOUE

Projekt: Jesper K. Thomsen

Kolory: blat czarny, ciemnozielony, przydymiony niebieski lub popielatoszary (krawędzie blatu czarne) / czarne nogi

Wymiary: wysokość 74 cm, szerokość 95 cm, długość 242 cm

Materiał: linoleum (blat), metal malowany proszkowo (podstawa)

Linoleum - konserwacja

Linoleum składa się z naturalnych materiałów, takich jak olej lniany, mączka drzewna, minerały i włókna roślinne. Taka kompozycja nadaje mu przyjemną, ciepłą i gładką teksturę, ale wymaga również specjalnego traktowania.

Regularne czyszczenie powinno odbywać się za pomocą ściereczki i letniej wody. Plamy usuwa się łagodnym roztworem wody z mydłem.

W celu odświeżenia powierzchni bądź usunięcia zarysowań, można użyć specjalnego preparatu do czyszczenia linoleum, co zapewni mu odpowiednią ochronę i przywróci jego głęboki, nasycony kolor.

Poszczególne etapy nakładania specjalnego środka do czyszczenia linoleum:

- należy umyć blat stołu według powyższych wskazówek

- nałożyć konkretną ilość wybranego produktu na całej długości blatu wzdłuż jego linii

- używając bawełnianej ściereczki, należy rozprowadzić środek na blacie stołu ruchami okrężnymi

- po równomiernym rozprowadzeniu produktu, użyć suchej bawełnianej ściereczki i również ruchami okrężnymi usunąć nadmiar środka czyszczącego

 Należy unikać używania silnych detergentów i rozpuszczalników.


Napisz swoją recenzję

Stół jadalniany FLOAT HOUE - 242x95cm, różne kolory

Stół jadalniany FLOAT HOUE - 242x95cm, różne kolory

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane