Fotel tapicerowany HYG LOUNGE CHAIR LOW Normann Copenhagen - różne kolory, z niskim oparciem, nogi z dębiny

6 622,00zł

Szczegółowy opis produktu

PD_11320

na zamówienie - zwykle w ciągu 4-6 tygodni

szt.

6 622,00zł

  • Vintage
  • Styl skandynawski
  • Ekskluzywny design
  • Tworzywa sztuczne
  • Metal
  • Drewno, tworzywa naturalne
  • Tkanina

Zainspirowany duńskim hygge, Simon Legald, stworzył kolekcję mebli HYG. Pierwotnie, w 2018 roku, seria składała się z mebli wypoczynkowych: dwuosobowej sofy, foteli i podnóżka. W 2020 roku oferta poszerzyła się o fantastyczne krzesła i stołki barowe.

Idea hygge mówi nam o tym jak ważne jest dobre samopoczucie, w uzyskaniu którego tak istotne znaczenie mają poczucie bezpieczeństwa, ciepło i komfort. Właśnie te cechy stanowiły wzorzec, na którym opierał się Simon Legald, projektując kolekcję mebli wypoczynkowych HYG. Te ekskluzywne meble charakteryzują się opływowymi miękkimi kształtami. Nadają przestrzeni przytulny i miły wyraz. Obszerna zaokrąglona sylwetka mebli zwiększa poczucie bezpieczeństwa i prywatności, co sprawia, że meble HYG świetnie nadają się także do różnych obiektów przestrzeni publicznej. Szerokie siedzisko pozwala przyjąć zrelaksowaną pozycję ciała i cieszyć się odpoczynkiem.

Fotele HYG są piękne, wygodne i bardzo przytulne. Są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, w wersji z wysokim i niższym oparciem, na tradycyjnych 4 nogach bądź w wersji obrotowej na 4 nogach.

-Prezentujemy tapicerowany fotel HYG LOUNGE CHAIR LOW z tradycyjnymi 4 nogami i niższym oparciem

O projektancie:

Simon Legald ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk Pięknych latem 2012 roku. Jego praca polega na tworzeniu produktów zarówno na małą, jak i na wielką skalę. Projekty Simona opierają się na dialogu pomiędzy rzemieślniczym kunsztem a przemysłem. Legald lubi używać specjalnych technik, które są niezbędne do uzyskania odpowiedniej struktury produktu, co daje świetny efekt wizualny.

Simon Legald o meblach wypoczynkowych HYG: „Moją wizją na tę serię było stworzenie pokoju wewnątrz pokoju, miejsca, które daje poczucie bezpieczeństwa i spokój, miejsca wyrazistego i ekspresyjnego, miejsca dającego wolność. Wklęsła forma mebla zachęca do kontemplacji. Można swobodnie wtulić się w fotel z filiżanką kawy i czytać dobrą książkę. Natomiast sofa zachęca do miłej rozmowy z drugą osobą - ku przyjaźni.” - mówi Simon Legald.

Simon Legald o swoich projektach: „Uczciwość jest tym, co sprawia, że produkt jest zrozumiały i co doskonale określa jego funkcjonalność. Jeśli rozumiesz produkt, nie potrzebne są już żadne dodatkowe wyjaśnienia. Istotą mojego produktu jest to, aby po zakupieniu był używany. Musi zadowalać nie tylko funkcjonalnością, ale także zaspakajać potrzeby psychologiczne i estetyczne. Dla mnie prostota ukazuje prawdziwą tożsamość przedmiotów i czyni je godnymi zaufania. Dlatego staram się nie dodawać do swoich projektów zbędnych detali. Pracuję z prostotą poprzez podkreślanie potrzeb, a nie ukrywanie ich. To daje projektowi prosty i szczery wyraz.

Producent: Normann Copenhagen

Projekt: Simon Legald

Wymiary: wysokość 84,5 cm, szerokość 83 cm, głębokość  80 cm, wysokość siedziska 40 cm

Waga: 15 kg

Materiał: stal, pianka poliuretanowa, tkanina, dębina (nogi)

Opcje kolorów/tkanin: szeroki wybór kolorów z kolekcji tkanin: Camira Synergy i Camira Main Line Flax - zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji: sklep@pufadesign.pl lub +48 884 68 78 88 

Kolor nóg: natralna dębina lub dębina malowana na czarno (wybrany kolor zapisz w komentarzu do zamówienia)

Napisz swoją recenzję

Fotel tapicerowany HYG LOUNGE CHAIR LOW Normann Copenhagen - różne kolory, z niskim oparciem, nogi z dębiny

Fotel tapicerowany HYG LOUNGE CHAIR LOW Normann Copenhagen - różne kolory, z niskim oparciem, nogi z dębiny

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane

©2021