Jak przygotować stół koktajlowy?

Stół koktajlowy przeznaczony jest do serwowania przekąsek podczas przyjęć określanych jako cocktail party. W ten sposób można stworzyć również tak zwany szwedzki stół, gdzie każda z osób będzie mogła nabrać danie. Znajduje to zastosowanie przede wszystkim na salach bankietowych i weselnych, gdzie można wyeksponować wyśmienite przekąski. 

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się także podczas konferencji, czy branżowych eventów, gdzie w przerwie pomiędzy prelekcjami można zjeść drobny posiłek i wypić napój. Co ciekawe, stół koktajlowy dobrze sprawdzi się także podczas przyjęć towarzyskich, zwłaszcza na większą liczbę osób, gdzie najlepiej prezentują się na obrzeżach sali, ponieważ goście będą mieli do niego łatwy dostęp i jednocześnie nie będzie przeszkadzać on w tańcach. Do przygotowania efektownego stołu koktajlowego przydadzą się następujące wskazówki: 

• Niezbędny jest efektowny, ale i stabilny mebel, na którym będzie można położyć przekąski. 

• Na blacie koniecznie jest rozłożenie obrusu, najlepiej w kolorze białym lub ecru.Dzięki temu mebel będzie prezentował się elegancko oraz schludnie. 

• W dalszej kolejności można postawić serwowane dania, koniecznie w eleganckich naczyniach, na przykład sałatki w salaterkach, zimne i ciepłe przekąski na półmiskach, czy napoje w dzbankach i karafkach. 

• Warto na stole postawić także talerze, na które można nałożyć przekąski oraz sztućce do nabierania, w tym łyżki oraz widelce. 

• Dobrze jest również przystroić stół sezonowymi kwiatami, owocami, czy zielonymi częściami roślin, aby stół koktajlowy zachęcał gości do skosztowania przysmaków. 

Jaki mebel będzie odpowiedni do stworzenia koktajlowego stołu?

Jako koktajlowy stół najlepiej sprawdzą się klasyczne stoły, zarówno prostokątne, jak i okrągłe. Tak przygotowany bufet nabiera się w pozycji stojącej, dlatego stoły o wysokości około 80 centymetrów sprawdzą się tutaj doskonale. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeżeli zamierzamy stworzyć więcej niż jeden stół koktajlowy, poszczególne meble powinny mieć identyczny design, jak i kolorystykę, co będzie wskazywać na to, że gospodarz przyjęcia przykuwa szczególną wagę do tego, aby było ono wytworne i dopracowane w każdym detalu. Niezwykle ważne jest także to, aby meble były stabilne i nie chwiały się, co z pewnością wpłynie na wygodę nabierania dań. 

Kolekcja naczyń i dekoracji stołowych Form, Bolia
Stoły Scala, krzesła Form, Normann Copenhagen
Stół rozkładany Sm33, Skovby
Stół okrągły Androgyne, Audo
Stół okrągły Comfort Circle, UMAGE
Stół okrągły Comfort Circle, UMAGE (detal)

Stoły z oferty internetowego sklepu Pufa Design, które sprawdzą się podczas przyjęć koktajlowych

Do stworzenia koktajlowego stołu doskonale sprawdzą się produkty dostępne w naszej ofercie, w tym meble z kolekcji SM33 marki Skovby w aż 12 wariantach kolorystycznych. Cechą tego mebla jest unikatowy system rozkładania, przez co ma on wszechstronne zastosowanie, ponieważ można wykorzystać go podczas przyjęć koktajlowych do serwowania przekąsek, a po rozłożeniu będzie służył jako mebel do jadalni. W podobnej technologii stworzone zostały prostokątne stoły SM26 oraz SM27, które rozkładają się wzdłuż, przez co mogą mieć dużą ilość miejsca potrzebnego do postawienia zastawy wraz z przygotowanymi daniami.

Przeczytaj również inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*