Jakie są kluczowe cechy restauracji typu loft?

Prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych przywędrowała do naszego kraju moda na urządzanie restauracji w stylu loftowym. Nic w tym dziwnego, bowiem osoby na całym świecie chętnie ten styl wykorzystują w swoich domach, a dzięki stylowemu designowi doskonale sprawdza się także w lokalach usługowych. 

Wspomniane aranżacje wyróżnia między innymi:

• Obszerne, dobrze doświetlone przestrzenie przez duże okna, wpuszczające dużą ilość naturalnego światła do środka. 

• Dosyć surowy klimat wnętrza – wszelkie niedoskonałości ścian, w tym odsłonięta cegła, czy poprzecierana podłoga to w tym przypadku ogromny plus sprawiający, że budynek zyskuje niepowtarzalny klimat, w którym większość z nas czuje się przytulnie i komfortowo. 

• Meble wykonane z drewna w ciepłych kolorach, powodujące, że staje się ono nieco łagodniejsze. 

• Minimalistyczne, proste oświetlenie oraz dodatki ocieplające całe wnętrze, w tym drewniane belki przy suficie, czy efektowne rośliny. 

• Styl loftowy restauracji ma dokładnie sprecyzowane ramy, jednak podobnie jak inne metody aranżacji podlega on ciągłej ewolucji, dlatego możemy w bardzo łatwy sposób dodać charakterności wnętrzom, dodając złote elementy dekoracyjne, czy ozdoby w stylu vintage. 

Meble odpowiednie do aranżacji restauracji loftowej

Do restauracji w stylu loft doskonale nadają się meble wykonane z surowego drewna, które doskonale dopełniają wizerunek ścian betonowych, czy ceglanych. Przestrzenie zaaranżowane w taki sposób są dosyć obszerne, dlatego bez obaw możemy zastosować zarówno małe, jak i znacznie większe meble. Warto w tym zakresie zdecydować się na praktyczne rozwiązania, na przykład stoły, które będzie można rozkładać i w ten sposób dostosować do większej liczby gości. Pomocne w tym zakresie okażą się produkty dostępne w internetowym sklepie Pufa Design, a dokładnie modele stołów marki Skovby:

• Okrągłe modele SM33 w 12 wersjach kolorystycznych, które standardowo mają 123 centymetry średnicy, jednak po rozłożeniu ich średnica zwiększa się aż do 149 centymetrów. Na uwagę zasługuje efektowny sposób rozkładania tego modelu, bowiem przypomina on rozkładanie płatków kwiatów, co pozwala stworzyć gościom znacznie więcej miejsca do siedzenia. 

• Prostokątne stoły SM26 oraz SM27, które można rozkładać aż do długości 308 centymetrów. Dobrze sprawdzą się w przypadku restauracji loftowych, które na obsługują gości na co dzień, ale także oferują organizację przyjęć okolicznościowych, na przykład wesel. 

Oprócz stołów konieczne są także wygodne krzesła. Polecamy przykładowo krzesła tapicerowane Skovby SM826 z wygodnym, tapicerowanym siedziskiem i drewnianą konstrukcją, które pasują do wspomnianych modeli stołów i jednocześnie komponując się z surowym wystrojem lokalu 

Stół SM33 wykończony trwałym nanolaminatem, Skovby
Stół rozkładany SM26, Skovby
Stół jadalniany SM27, Skovby
Krzesło tapicerowane SM826, Skovby

Jakie dodatki będą pasowały do restauracji w stylu loft?

W loftowych restauracjach nie może zabraknąć efektownego oświetlenia, najlepiej w czarnym kolorze. Dobrze sprawdzą się lampy z grupy Arigato o ponadczasowej stylistyce, które dobrze doświetlą całą przestrzeń. Dodatkowo nad stolikami można zainstalować także kinkiety, tworzące przyjemny klimat podczas jedzenia kolacji.

Lampy z kolekcji Arigato, Grupa

Zobacz również inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*