Jak urządzić kawiarnię w hotelu?

Kawiarnia w hotelu to skuteczny sposób na przyciągnięcie dodatkowych gości, którzy z ochotą napiją się gorących napojów przygotowanych przez profesjonalnego baristę. Z racji tego, że jest to część lokalu, zachęcamy do zastosowania podobnego designu do tego, jaki znajduje się w lobby, na korytarzach i w pokojach gościnnych. Dzięki temu uda się zachować spójność wystroju, co stanie się jednocześnie częścią identyfikacji wizualnej obiektu. Modne kawiarnie często są utrzymywane w klimatach nowoczesnych, rustykalnych, ekologicznych lub domowych. Warto wpleść w te tendencje aspekty charakterystyczne dla danego hotelu, na przykład kolorystykę lub logotyp. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będą też odważne barwy, malowidła, parkiety, czy nietypowe rzeźby. 

Lampa wisząca Wanted, Design By Us

Barista, czyli człowiek niezbędny w hotelowej kawiarni

Chcąc podkreślić status obiektu, do hotelowej kawiarni warto zatrudnić profesjonalnego baristę. To człowiek, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie kawy z najwyższej półki. Odpowiednia osoba powinna dysponować wiedzą na temat ziaren i sposobów ich parzenia. Trzeba także zapewnić jej jak najlepszy sprzęt, dzięki któremu będzie mogła obsłużyć klientów. Warto mieć na uwadze to, że kawiarnia w hotelu może być wykorzystywana jako półformalne miejsce spotkań, na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dlatego też należy zadbać o każdy szczegół, w tym miejsce, gdzie goście będą mogli swobodnie porozmawiać. 

Lampa wisząca Wanted, Design By Us

Ważny jest dobry projekt kawiarni w hotelu

Trzeba mieć na uwadze także to, by hotelowa kawiarnia była odpowiednio zaprojektowana. Dotyczy to nie tylko wyposażenia, ale też działań marketingowych i potrzeb klientów. Dzięki temu znacznie zwiększą się szanse na sukces i tym samym – uzyskanie dodatkowych zysków dla obiektu. Należy również uwzględnić to, czy w kawiarni będzie dostępny alkohol, a jeśli tak, konieczne będzie dopełnienie odpowiednich formalności. Istotne jest także wyposażenie lokalu, to jest zaopatrzenie w niezbędne naczynia dedykowane konkretnym rodzajom kaw, innych napojów i deserów. 

Jak urządzić wnętrze?

Jak już wspomnieliśmy, ważne jest to, by kawiarnia współgrała z wystrojem pozostałych części hotelu. Z tego względu zachęcamy do sięgania po elementy wchodzące w skład tej samej serii mebli i akcesoriów. Jeśli chodzi o siedziska, polecamy m.in. oryginalny odnowiony fotel B-310 Var z lat 60-tych obity tkaniną SAHCO Safire 016. Jeśli dostępne jest dodatkowe miejsce, dobrym rozwiązaniem będzie też sofa tapicerowana Era Normann Copenhagen. W kawiarni nie może także zabraknąć stolików. Tutaj warto wspomnieć o modelu Hang Out UMAGE z funkcjonalną kieszenią. Na należytą uwagę zasługuje również oświetlenie. Zachęcamy do wyboru wchodzących w skład tej samej serii lamp UMAGE – bezprzewodowej Asteria Move V2 i wiszącej Asteria Micro w kolorze blado pomarańczowym lub innym. Warto pamiętać o tym, że odpowiednia doza światła ma znaczący wpływ na odczucia i komfort gości oraz nastrój, jaki panuje w kawiarni.

Stolik kawowy Together Sleek Rectangle Oak, Umage
Lampa bezprzewodowa Asteria Move nuance olive, Umage
Sofa tapicerowana Era, Normann Copenhagen

Przeczytaj także inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*