Meble z drewna do restauracji – na co zwrócić uwagę?

Meble z drewna do restauracji to ciekawe rozwiązanie do większości wnętrz, szczególnie tych urządzonych w stylu rustykalnym. Wówczas wyposażenie powinno być masywne, ciężkie. Ciekawą propozycją jest też stare drewno wykorzystane w produkcji, które nada wystrojowi niepowtarzalnego klimatu. Warto łączyć ze sobą różne kształty stołów, by dobrze zagospodarować całą przestrzeń w restauracji. To właśnie te meble, podobnie jak stylowe siedziska z reguły są wykonane z naturalnego tworzywa, o którym mowa. Często wykorzystywane są także metalowe elementy, na przykład nogi, które nieco zmieniają charakter dekoracji. Zawsze jednak należy zwracać uwagę przede wszystkim na praktyczność i komfort gości. 

Stół jadalniany SM24, Skovby

Jaki stół drewniany do restauracji wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, zachęcamy do tego, by w wystroju restauracji wykorzystać stoły o różnych kształtach i wymiarach. Taki zabieg nie tylko wzbogaci wnętrze pod względem estetycznym, ale też ułatwi odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Jest to niewątpliwa zaleta, o której warto pamiętać. Jeśli chodzi o to, jakie blaty wybrać, przy mniejszej powierzchni dobrym rozwiązaniem będą modele okrągłe lub kwadratowe, przy których usiąść będą mogły dwie osoby. W lokalach nastawionych na urządzanie imprez okolicznościowych lepszym rozwiązaniem będą natomiast duże prostokątne stoły. Należy pamiętać o właściwych wymiarach mebli. Stolik powinien zapewniać gościom miejsce do jedzenia o szerokości około 60-70 cm, natomiast wysokość musi być dostosowana do siedzisk. Zwykle wybiera się około 75-80 cm. Ważnym elementem jest też design. Stół, który współgra z wystrojem wnętrza to cenny nabytek. Możemy zaproponować m.in. efektowny model ELM okrągły Iwona Kosicka Design dostępny w różnych wymiarach – z blatem o średnicy 90 cm, 100 cm, 110 cm, 120 cm lub 130 cm. Ta propozycja jest zrobiona z litego drewna dębowego.  Stół okrągły SM33 SKOVBY to kolejny model z naszej oferty, który sprawdzi się w restauracji. 

Stół okrągły jadalniany SM33, Skovby
Stół Midst, Muuto

Jakie krzesła z drewna do restauracji?

Drewniane krzesła do restauracji doskonale komponują się z naturalnymi roślinami, które służą za dekorację wnętrza. Najlepszym wyborem są te zrobione z solidnego buku lub dębu. Warto także zainteresować się modelami malowanymi na różne kolory, nie tylko te minimalistyczne, ale też kontrastowe. 

Drewniane meble do restauracji, takie jak krzesła i stoły powinny współgrać ze sobą pod względem designu i wymiarów. To właśnie wysokość siedzisk względem blatu wpływa na komfort gości, co jest jedną z bardziej pożądanych cech podczas urządzania lokali gastronomicznych. Warto również rozważyć modele tapicerowane na drewnianej ramie. Możliwości jest wiele, dlatego każdy znajdzie to, co najlepiej wpisze się w klimat konkretnej restauracji. Polecamy m.in. krzesło drewniane Nerd MUUTO z lakierowanego jesionu lub dębu z podkładkami z filcu. Razem pakowane są dwie sztuki. Drugą opcją, którą warto rozważyć, jest krzesło Ironica TON z naturalnego buku wybarwianego na zamówienie. To klasyczna propozycja do minimalistycznych wnętrz, którą możemy określić jako bardzo uniwersalną. Warto rozważyć również wykorzystanie wysokiej klasy mebli, czym wyróżniają się krzesła tapicerowane Skovby SM826.

Krzesło tapicerowane SM826, Skovby

Spójność ma znaczenie

W przypadku doboru drewnianych mebli do restauracji, jak i każdych innych, spójność w wystroju wnętrza ma ogromne znaczenie. Dlatego zachęcamy do sięgania po te same materiały w przypadku stołów i krzeseł. Ciekawą propozycją są też elementy wchodzące w skład jednej serii wyprodukowanej przez konkretnego producenta. Jest to także ułatwienie dla osób odpowiadających za projekt wnętrza. Do drewnianych akcesoriów świetnie pasują naturalne ozdoby, czyli na przykład naturalne rośliny, które można ustawić w lokalu. Możliwości jest naprawdę wiele, a klienci restauracji bez wątpienia docenią dbałość o każdy szczegół, który umili im spożywanie posiłku.

Przeczytaj także inne wpisy blogowe:

Pufadesign

Odpowiedz


*