Jak urządzić gabinet prezesa?

Kiedy mowa o tym, jak urządzić gabinet prezesa, pierwszą wskazówką jest wydzielenie stref. Dzięki temu przestrzeń będzie funkcjonalna i uporządkowana. W gabinecie powinny znaleźć się trzy strefy: pracy, spotkań z gośćmi i relaksu. Każda z nich musi być odpowiednio umeblowana. Bardzo ważne są meble biurowe – fotel z regulowanym oparciem i wysokością, najlepiej skórzany i biurko, którego zaletą będzie solidny szeroki blat. Pamiętaj o tym, że istotna jest jakość wyposażenia. Ekskluzywne materiały prezentują się reprezentacyjnie. Dobrym pomysłem jest skupienie się na stonowanej kolorystyce. Tutaj warto wymienić odcienie takie jak beż, brąz, granat i czerń. 

Fotel The Reader, UMAGE
Stół SM106, krzesła SM801, komoda SM802, Skovby

Jak wyposażyć strefę gości w gabinecie prezesa?

Strefa przyjmowania gości w gabinecie prezesa jest bardzo ważna. Trzeba zadbać o to, by potencjalni kontrahenci mogli w sposób komfortowy zapoznać się z ofertą firmy. Jak najbardziej, ta przestrzeń musi być reprezentacyjna. Przydadzą się fotele, sofy i elegancki stół konferencyjny, na przykład drewniany z elementami metalowymi lub marmurowy. Estetykę poprawi też dywan o wysokim runie. Zwróć uwagę na to, by korzystanie z gabinetu było dla wszystkich komfortowe, a to umożliwią wygodne siedziska i funkcjonalne dodatki. 

Lampa wisząca Margin, New Works.

Co powinno się znaleźć w gabinecie prezesa?

Kolejną przestrzenią jest strefa relaksu. To miejsce, gdzie prezes będzie mógł odpocząć i zebrać myśli po intensywnych spotkaniach. Ciekawymi propozycjami wyposażenia są takie elementy jak fotel, na którym szef będzie mógł wygodnie się rozsiąść w wolnej chwili, miejsce do przygotowania kawy i szafki na dokumenty, czy ubrania. Warto zainwestować też w szafy metalowe, ogniotrwałe i sejf. Trzeba zadbać również o zachowanie prywatności i intymności, na przykład przez zastosowanie przeszkleń, czy ekranów oddzielających od siebie strefy. 

Lampa Eddy, stoliki Grow, Normann Copenhagen
Sofa In Situ, Muuto

Jakie dodatki wybrać?

Dodatki w gabinecie prezesa powinny podkreślać jego status. Dobrze będzie prezentować się złoto, miedź i srebro. Polecamy też zastosowanie we wnętrzu roślinności, którą warto umieścić w eleganckich donicach lub wazonach. Ważne jest zachowanie indywidualnego stylu szefa. Polecamy też sięgnięcie po nowoczesne technologie, m.in. tablice interaktywne, projektory. Ciekawie w gabinetach prezentują się okazałe rzeźby i inne dzieła sztuki, w tym obrazy. Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu – lampy sufitowe, kinkiety, lampa biurkowa – te propozycje rozważ. Ich zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale i ciekawy design, który podkreśla gustowny wystrój gabinetu prezesa. 

Lampa stołowa Flow, Normann Copenhagen

Meble, które polecamy

Meble w gabinecie prezesa muszą cechować się wysoką jakością wykonania. Trzeba jednak mieć na uwadze także ich praktyczność. Stąd nasze propozycje. Znajdziesz wśród nich m.in. lampę biurkową Asteria Table Anthracite UMAGE ze zintegrowanym panelem LED wyposażonym w opcję ściemniania. Możesz ustawić ją na biurku Poet Desk NORDIC TALES z olejowanego dębu. Jego wymiary to 72 cm wysokości, 55 cm głębokości i 135 cm długości. Polecamy także regał Compile MUUTO konfiguracja 3 w kolorze czarnym. To dobre miejsce do przechowywania segregatorów z dokumentami. Możliwości do wyboru jest jednak znacznie więcej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całością dostępnego u nas asortymentu.

Lampa stołowa Asteria Table Anthracite, UMAGE
Biurko Poet Desk, Nordic Tales
Regał Compile, Muuto

Przeczytaj również inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*