Jak urządzić ogródek gastronomiczny?

Ogródek gastronomiczny do świetny sposób na przyciągnięcie klientów do restauracji oraz zwiększenie sprzedaży, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Taka przestrzeń powinna być dobrze zaaranżowana tak, aby z jednej strony przyciągać nowych klientów, a z drugiej zapewnić im komfort wypoczywania. 

Meble Vig, restauracja Solen w Sztokholmie, Normann Copenhagen
Krzesło Allez, Normann Copenahgen
Zestaw mebli kawiarnianych Linear Steel, Muuto

Pomogą w tym nasze wskazówki: 

• Ogródek gastronomiczny powinien znajdować się w miejscu, które będzie dobrze widoczne i łatwo dostępne dla klientów. Powinno być ono również osłonięte od bezpośredniego działania słońca, jak i chronione przed wiatrem. 

• Wyznaczona przestrzeń powinna być na tyle duża, aby pomieścić wszystkich klientów i jednocześnie można było się wygodnie poruszać wokół stolików. 

• Odpowiednio dobrane meble oraz akcesoria to podstawa, ponieważ wpływają na poczucie komfortu u klientów. 

• Konieczne są także dekoracje, w tym rośliny donicach, które pozwolą stworzyć specyficzny, najczęściej sielski klimat ogródka. 

Oczywiście konieczne jest zadbanie o zaplecze higieniczne oraz gastronomiczne, które w większości przypadków obecne jest wewnątrz lokalu. Warto zadbać także o odpowiednią promocję ogródka wśród potencjalnych klientów restauracji, czy pubu. Dobrym pomysłem będą sezonowe promocje na dania oraz napoje – taką informację warto umieścić na ponadczasowym potykaczu. 

Krzesła Doga, Nardi
Zestaw mebli kawiarnianych Linear Steel Cafe, Muuto

Jakie meble i oświetlenie sprawdzi się w ogródku gastronomicznym?

W każdym ogródku gastronomicznym powinna panować atmosfera kojarząca się klientom z wakacjami, latem i wypoczynkiem. Oczywiście należy dobrać odpowiednie umeblowanie, co pozwoli na wygodne spożywanie dań: 

• Niezbędne okażą się stoliki oraz krzesła wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak drewno, metal odporny na korozję, czy technorattan, które w razie deszczu, czy przypadkowego zachlapania się nie zniszczą. 

• Jeżeli w ogródku istnieje większa ilość wolnego miejsca, można wykorzystać także ogrodowe sofy, czy meble wykonane z palet, na których położymy wygodne materace w odpowiednio dobranym rozmiarze oraz ozdobne poduszki. 

• Warto wyznaczyć także miejsca przeznaczone dla dzieci, gdzie będą mogły pobawić się zabawkami, czy pokolorować obrazki. 

• Za pomocą wysokich, wąskich i długich donic z kwitnącymi roślinami można w bardzo łatwy sposób stworzyć także strefy, gdzie goście będą mogli czuć się zdecydowanie bardziej przytulnie. 

• Konieczne jest także zadbanie o dobre oświetlenie. Podstawa to rozproszone światło, które niezbyt intensywnie, ale równomiernie doświetli całą przestrzeń ogródka. Warto także zastosować świetlne girlandy wokół ogródka, które będą dodatkowym akcentem dekoracyjnym, czy lampy stołowe, idealne na romantyczne kolacje. 

Parasole Rio, Ezpeleta
Stołki Bit Cone, Normann Copenhagen

Produkty Pufa Design, które sprawdzą się w urządzaniu gastronomicznych ogródków

Do stylowego urządzania ogródka gastronomicznego polecamy produkty dostępne w sklepie internetowym Pufa Design. Doskonale sprawdzą się między innymi nasze lampy bezprzewodowe Asteria Move w kilku wariantach kolorystycznych. Są to modele przenośne, działające na baterie litowo-jonowe 4800 mAh, które doskonale prezentują się wieczorami na stolikach, doskonale sprawdzą się także poza sezonem we wnętrzach restauracji. Mają one klasę szczelności IP22, dlatego powinny być chronione przed ekspozycją na bezpośrednie działanie wody opadowej. Do tego modelu lampy można dokupić stację ładującą, pozwalającą na jednoczesne ładowanie, aż siedmiu lamp. 

Lampa bezprzewodowa Asteria Move, UMAGE
Zestaw mebli kawiarnianych Linear Steel, Muuto

Zobacz produkty z naszej oferty i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

Pufadesign

Odpowiedz


*