Jakie żyrandole do hotelu?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że żyrandole do hotelu powinny być dopasowane do jego wystroju. Dlatego też w różnych lokalach sprawdzą się inne opcje. Oznacza to, że do tematu należy podejść indywidualnie. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze komfort wszystkich osób wewnątrz lokalu, nie tylko gości, ale i pracowników. Co więcej, inne żyrandole sprawdzą się w zależności od tego, czy mowa o pokojach, korytarzach, czy recepcji. Poniekąd różnić się będzie także ich funkcja. Na przykład na recepcji ważne będzie doświetlenie lady, z kolei w pokoju światło niekoniecznie musi padać punktowo – częściej wybiera się lampy, które rozproszą łunę równomiernie. 

Żyrandol Facet, Innermost

Żyrandol, czyli element dekoracyjny

Warto pamiętać, że każdy element wyposażenia jest swoistą dekoracją. Dotyczy to także żyrandoli hotelowych. Dlatego zachęcamy do wykorzystania nietuzinkowych lamp w każdym możliwym miejscu. Przykładem jest, chociażby lobby, gdzie okazały żyrandol często będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczą goście. Trzeba jednak nadal mieć na względzie aspekty praktyczne. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wystrój lokalu jest prawidłowo zaplanowany, przemyślany i co się z tym wiąże – jest dobrą inwestycją w rozwój hotelu. 

Żyrandol dobiera się do całkowitego zamysłu projektanta, tak, by pasował nie tylko do powierzchni, ale też koloru ścian, wszelkich ozdób i mebli. Takie działanie zapewnia spójność. 

Żyrandol Monkey, Seletti

Jakie są rodzaje żyrandoli?

Jak już wspomnieliśmy, żyrandole do hotelu dobiera się do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Zwykle zajmuje się tym projektant lub grupa projektantów. Poszczególne elementy wystroju nawiązują do innych, jakie znajdują się w dalszej części obiektu. Style żyrandoli możemy podzielić na: 

– klasyczne o eleganckim i tradycyjnym designie, na przykład zrobione kryształków, 

– nowoczesne – minimalistyczne z prostymi liniami i ciekawą formą, 

– industrialne, zawierające metalowe elementy, nawiązujące do klimatów pofabrycznych, 

– nowatorskie, czyli mówiąc krótko – o nietypowych formach, z abażurami. 

Możliwości do wyboru jest wiele, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. To przyczynia się do tego, że każdy hotel prezentuje się inaczej, wyróżnia się wnętrzem na tle konkurencji. Jest to zdecydowanie efekt, do którego dążą architekci odpowiedzialni za projekt. 

Żyrandol Baluna Chandelier 3, Grupa

Jakie lampy wybrać?

Wybór oświetlenia jest uwarunkowany także przez wysokość pomieszczenia, w którym się znajduje. Ma to na celu jego zrównoważenie. Jednocześnie ważne jest porządne rozproszenie światła wokół tak, by było ono komfortowe. Skupiając się na poszczególnych częściach budynku, możemy stwierdzić, że na recepcji świetnie sprawdzą się okazałe, dekoracyjne żyrandole, na przykład Megastar Puff-Buff Design o średnicy 140 cm. W restauracji natomiast warto zadbać o stworzenie intymnej i przytulnej atmosfery, pamiętając o elegancji – możemy wspomnieć o modelu Half-Superstar Puff-Buff Design o średnicy 100 cm. Korytarze to idealne miejsce dla mniejszych żyrandoli, które oświetlą przestrzeń równomiernie, podobnie jak w przypadku pokoi gościnnych. Jeśli chodzi o sale konferencyjne, zachęcamy do postawienia na regulowane modele o nowoczesnym designie. W przestrzeniach wspólnych można zabawić się formą i wybrać według własnego uznania oświetlenie o większych lub mniejszych wymiarach. Dodatkową wskazówką jest to, by sugerować się kolorystyką i materiałami wykorzystanymi w aranżacji wnętrza. Warto pamiętać, że żyrandole można, a nawet dobrze będzie uzupełnić o dodatkowe lampy, na przykład kinkiety, modele stołowe, czy punktowe. Najważniejsza jest funkcjonalność połączona z unikalnym stylem obiektu hotelarskiego. 

Żyrandol Megastar, Puff-Buff Design

Zobacz także inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*