Jak urządzić pokoje w pensjonacie?

Wyposażenie pokoi w pensjonacie to bardzo ważna kwestia, która wpływa na doświadczenia gości. Z tego powodu nie należy jej bagatelizować. Przede wszystkim elementy, które znajdą się w pomieszczeniu, nie mogą być przypadkowe. Powinny być za to funkcjonalne. praktyczne, komfortowe w użytkowaniu i stylowe. Pozytywnie na odbiór przez osoby, które zajmują lokal, wpłynie zachowanie spójnej estetyki. Tutaj istotny będzie styl, np. nowoczesny, klasyczny, minimalistyczny, czy inny. Określenie stylu, niejako wyznacza sposób i charakter urządzenia takiego pokoju. Dlatego zachęcamy do wyboru mebli o podobnej kolorystyce, wykonanych z pasujących do siebie materiałów i odpowiadających sobie designem. Dużym ułatwieniem jest wybór elementów pochodzących od tego samego producenta, a nawet z tej samej serii. 

Lampy Top, Muuto

Co powinno się znaleźć w pokojach w pensjonacie?

Rozmawiając o pokojach w pensjonacie, pierwszą rzeczą, jaka może przychodzić na myśl, są zdecydowanie wygodne łóżka. Ponadto niezbędne będą m.in. szafy, stół lub stolik kawowy, siedziska. Do ostatniej kategorii możemy zaliczyć zarówno krzesła, jak i fotele. Co warto podkreślić to fakt, że zarówno jedne, jak i drugie mogą być tak samo komfortowe. To dlatego, że oba mogą mieć miękkie, przyjemne dla gościa obicie. Możemy tu wymienić tapicerowane krzesło Fiber Side Chair Tube Base Muuto oraz fotel Fiber Armchair Tube Base Muuto, które występują w różnych wariantach kolorystycznych. W ramach wyposażenie pokoju w pensjonacie warto zdecydowanie przygotwać dla gości, np.: czajnik na herbatę, lodówkę, TV, suszarkę do włosów, bezprzewodowy internet, czy pościel lub ręczniki.

Warto także pamiętać, by pokoje były odpowiednio wygłuszone, aby zapewnić komfort akustyczny gościom przebywającym w pensjonacie.

Krzesła Fiber, lampa Ambit Light Blue, Muuto
Dywanik do łazienki Edit, Pappelina

Na co zwrócić uwagę urządzając pokoje w pensjonacie? 

Bez wątpienia, najważniejszą kwestią są odczucia gości. Z tego powodu należy zadbać o funkcjonalność pokoi w pensjonacie. Dlatego też warto spróbować przewidzieć potrzeby osób, które będą w nich gościć. Dotyczy to zarówno części sypialnej, jak i łazienki. Co więcej, istotne są nie tylko meble, ale też oświetlenie. Te musi być wystarczające, zapewniać odpowiednią, zdrową dla oczu dozę światła. Możesz także rozważyć wstawienie do pokoju lampki nocnej, która przyda się nie tylko w porze snu, ale też na przykład do doświetlenia stron czytanej książki. Lampy do pokoi gościnnych to nie tylko te sufitowe, czy stołowe. Bardzo stylowym elementem są także kinkiety i plafony, które można umieścić na ścianie. To również dobra alternatywa dla wspomnianej wcześniej lampki nocnej. 

Ręczniki Watamu z lnu, Lapuan Kankurit

Design też się liczy 

Wyjaśniliśmy już, jak ważna jest kwestia praktyczności i wygody gości. Trzeba jednak pamiętać, że na odbiór danego pomieszczenia wpływa także jego design. Pokój w pensjonacie powinien być estetyczny, stylowy. Dobrym pomysłem jest to, by w każdym z osobnych lokali sugerować się tą samą stylistyką. Dzięki temu cały pensjonat będzie spójny, a każdy z gości będzie mógł cieszyć się z niemal identycznych warunków. Wśród naszych propozycji znajdziesz wiele designerskich mebli do hoteli. Możemy wymienić stoliki kawowe – na przykład Hang Out UMAGE, komody z serii Kabino Normann Copenhagen, czy różnorodne zagłówki, które są dopasowane do mebli o odmiennych wymiarach. 

Stolik Hang Out, Umage

Przeczytaj również inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*