Co musi mieć hotel 6 gwiazdkowy?

W większości krajów standardy hotelarskie wahają się w przedziale od jednej do pięciu gwiazdek. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także hotele, które otrzymały ich aż sześć. To obiekty o najwyższym standardzie obsługi. Można określić je jako luksusowe. Dlatego możesz spodziewać się w nich nie tylko pełnego wyposażenia pokoi, czyli łóżka lub łóżek, stolika, szafki nocnej, szafy na odzież, oświetlenia głównego i dodatkowego w formie lampki nocnej, ale też zestawu do czyszczenia ubrań i butów, igielnika, torby do prania bielizny, lustra, wieszaka, szklanek oraz wody butelkowanej. Warto wspomnieć także o szerokim zakresie obsługi gości, na przykład pracy konsjerża, który wspiera w odnajdywaniu się w danym mieście. 

Lampa stołowa Shahin, Design By Us

Czy hotel może mieć 6 gwiazdek?

Jak już wyjaśniliśmy, standardową klasyfikacją hoteli jest system gwiazdkowy, który z reguły dzieli się na 1, 2, 3, 4 i 5 odznaczeń. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych miejscach dostępne są obiekty z przydzielonymi sześcioma gwiazdkami. Co więcej, istnieją nawet hotele aż siedmiogwiazdkowe, czyli Burj Al Arab w Dubaju oraz Emirates Palace w Abu Zabi. Są to jednak sytuacje wyjątkowe. Najwyższej jakości obsługi możesz w zupełności oczekiwać po obiekcie, który otrzymał sześć gwiazdek. To bez wątpienia miejsce luksusowe, które zapewnia swoim gościom wszystko, co jest im potrzebne, a mowa tu nie tylko o rzeczach pierwszej potrzeby, ale też dodatkowych, które wyznaczają standard. 

Kinkiet New Wave, Design By Us

jednak możemy dostrzec, że mają one bardziej wytworny design. Również metraż mocno się różni. Nierzadko goście mają do dyspozycji apartamenty zajmujące całe piętro hotelu, co często odpowiada wielkości dużego mieszkania. Układ poszczególnych pomieszczeń także przypomina przestrzenie mieszkaniowe – wyodrębnione są sypialnie, łazienka oraz pomieszczenia będące salonem, oczywiście z dostępem do telewizji oraz Internetu. Warto dodać, że goście mają do dyspozycji szeroką bazę usług, w tym z zakresu SPA&Wellness, mogą skorzystać także z bogatej oferty obiektów sportowych. Co ciekawe, w gorących rejonach świata w obiektach sześciogwiazdkowych tworzy się infrastrukturę usługową dostosowaną do potrzeb każdego gościa. Dlatego spotykamy tam baseny, parki wodne, ale także małe stoki narciarskie ze sztucznym śniegiem do zjeżdżania na nartach lub snowboardzie. 

Kolekcja lamp Ballroom, Design By Us

Unikatowy design to kolejna cecha obiektów 6-gwiazdkowych

Obiekty hotelowe z sześcioma gwiazdkami cechuje wytworna stylistyka wnętrz – nierzadko nie brakuje w nich dodatków w kolorze złota lub miedzi, dlatego widać w nich wyraźny przepych. Choć dotychczas system klasyfikacji hoteli przewiduje przyznanie maksymalnie pięciu punktów w klasyfikacji, nie brakuje w naszym kraju obiektów o wyraźnie większym standardzie. Możemy przebierać w kilkudziesięciu miejscach zarówno w dużych miastach, na przykład w Warszawie, Krakowie, czy Gdańsku, jak również w tych nieco mniejszych – w Zakopanem lub Kołobrzegu. Ich cechą wspólną jest elegancki wystrój wnętrz oraz dostęp do wszelkich udogodnień dla gości. Niejako standardem w takich miejscach jest dostęp to usług odnowy biologicznej, krytych basenów, czy siłowni, nierzadko mogą skorzystać z przejazdu na i z lotniska wliczonego w cenę pobytu.

Lampa stołowa Punk Deluxe, Design By Us

Czy w Polsce jest hotel 6 gwiazdkowy?

Na ten moment w Polsce nie istnieje hotel sześciogwiazdkowy. Co ciekawe, pojawił się jednak taki projekt, który miałby stanąć w Warszawie. Bez wątpienia byłoby to miejsce o najwyższej klasie obsługi gości, z najlepszej jakości wyposażeniem. 

To, o czym warto wspomnieć, to fakt, że niezależnie, jak oceniony w tym systemie obiekt planujesz wyposażyć, możemy zaoferować Ci designerskie meble i akcesoria, które poprawią komfort osób, które zajmą dane pokoje. Jeśli szukasz konkretnych propozycji, zachęcamy do sprawdzenia komód JALOUSI Normann Copenhagen dostępnych w różnych kolorach, na przykład szarym lub zielonym, dębowego stolika nocnego ZEN Iwona Kosicka Design, czy fotela The Reader oak UMAGE. 

Fotel The Reader (po lewej), Umage

Liczą się doznania gości

To, o czym warto pamiętać, rozmawiając o standardach w hotelach, to fakt, że najważniejsze są doznania gości. Te kształtuje się nie tylko na podstawie jakości obsługi, ale też wyposażenia. Istotne jest to, by zagwarantować gościom spełnienie wszystkich ich podstawowych potrzeb. Dlatego w pomieszczeniach powinny znaleźć się elementy wyposażenia, takie jak szafy, stoły, krzesła lub fotele. Trzeba zwrócić uwagę także na niepozorne akcenty, do których należy oświetlenie. W tym przypadku liczy się nie tylko jego forma, ale też temperatura światła, która powinna być komfortowa. Dla dostarczenia większej wygody zachęcamy do umieszczenia w pokojach dodatkowych lamp, chociażby stylowych kinkietów, lamp stojących lub stołowych, które mogą zastąpić tradycyjne modele nocne.

Przeczytaj również inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*