O co chodzi z gwiazdkami w hotelach?

Gwiazdki przyznawane hotelom to wyznacznik standardu, jaki w nich panuje. Oznacza to, że im więcej gwiazdek ma dane miejsce, tym większych udogodnień, luksusów możesz się spodziewać. Dlatego wybierając lokal na wakacje, warto zapoznać się z jego odznaczeniami. Trzeba jednak zauważyć, że nie istnieją konkretne wyznaczniki, które regulowałyby proces nadawania gwiazdek. Pamiętaj też o tym, że nawet te lokale, które mają ich teoretycznie mniej, mogą niewiele różnić się jakością usług od swojej lepiej ocenionej konkurencji. 

Lampy sufitowe Drops, Nordic Tales

Za co dostaje się gwiazdki w hotelu?

Hotele otrzymują gwiazdki za lokalizację, cenę, udogodnienia. W uogólnieniu możemy mówić o tym, że odznaczenia nadawane są na podstawie standardu, jaki dany lokal oferuje. To znak dla gości, że w danym miejscu mogą spodziewać się najwyższej jakości przyjęcia, obsługi i najlepiej urządzonych wnętrz, które będą nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne. Nie ma jednak konkretnych wyznaczników, na podstawie których przyznaje się gwiazdki. Zauważ jednak, że nawet trzygwiazdkowe hotele mogą oferować najwyższej klasy obsługę i infrastrukturę. Tego typu znaczki są wskazówką, nie gwarancją samą w sobie. 

Lampy wiszące Bright Modeco, Nordic Tales

Czym różni się hotel 3-gwiazdkowy od 4?

W hotelu trzygwiazdkowym możemy spodziewać się foteli lub kanap, stolika, minibaru lub lodówki. Obiekty ocenione po 2011 roku mają także klimatyzowane pokoje. Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie łazienki w hotelach czterogwiazdkowych, mówimy tu o suszarce do włosów. Jak możesz zauważyć, różnice są niewielkie. To doskonale pokazuje, że każdy lokal może świadczyć wysokiej jakości usługi, niezależnie od tego, ile gwiazdek otrzymał. Aby jednak zyskać pewność, który hotel będzie dla Ciebie najlepszym miejscem do zatrzymania, zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z dostępną infrastrukturą i usługami oprócz charakterystycznych odznaczeń. 

Lampy wiszące Bright Malus, Nordic Tales

Czy istnieje 6-gwiazdkowy hotel?

Ciekawostką jest to, że na rynku znajduje się już pierwszy na świecie sześciogwiazdkowy hotel. To prawdziwy ewenement w branży, który pokazuje, że oczekiwania co do standardów stale rosną. Goście stają się coraz bardziej wymagający i szukają miejsc najwyższej klasy. Nadal trzeba jednak pamiętać, że pięć, a nawet cztery gwiazdki to odznaczenia, po których możemy spodziewać się najlepszej klasy przyjęcia i wyposażenia danego lokalu. Miej na uwadze to, że za standardy w hotelach odpowiedzialna jest także jakość obsługi, czyli po prostu – czynnik ludzki. Warto też wspomnieć, że kiedy sześć gwiazdek staje się elementem klasycznego nagradzania lokali, Burj Khalifa jest jednym lokalem na świecie, który otrzymał najwięcej, bo aż siedem gwiazdek. 

Lampy wiszące Bright Modeco, Nordic Tales

Warto zapoznać się z opiniami

W kwestii jakości usług pełnionych w hotelach, poza odznaczeniami zachęcamy do zapoznania się także z opiniami dotychczasowych gości. Możesz je znaleźć nie tylko w sieci, ale też w specjalnej księdze, do której wpisują się osoby odwiedzające dany lokal. Warto także sugerować się, tak zwaną “pocztą pantoflową”, czyli poleceniami naszych znajomych, którzy już odbyli podróż do danego miejsca.

Kinkiet/plafon Barocco, Nordic Tales

Zobacz również inne wpisy:

Pufadesign

Odpowiedz


*