Wyposażenie sali restauracyjnej?

Sala restauracyjna jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem każdego lokalu. Pamiętajmy o tym, że pierwsze wrażenie możemy wywołać tylko raz, dlatego na ten element należy zwrócić szczególną uwagę. Co istotne, wnętrze sali musi być nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne. Konieczne jest zatem skompletowanie odpowiedniego wyposażenia, o czym szerzej piszemy w najnowszym artykule. 

Kinkiety/plafony New Wave, Design by Us
Lampy New Wave Optic, Design by Us

Umeblowanie sali pozwalające gościom na wygodne spożywanie posiłków

Jednym z najistotniejszych punktów wyposażenia sali restauracyjnej jest skompletowanie poszczególnych elementów umeblowania. Mowa tutaj przede wszystkim o stołach i krzesłach. Dopasowuje się je w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać metraż pomieszczeń, by było jednocześnie wygodnie dla gości, jak i funkcjonalnie dla pracowników, którzy zajmują się serwowaniem dań i odbieraniem wykorzystanej zastawy. Sklep Pufa Design oferuje szereg mebli przydatnych w restauracjach, w tym model SM27 marki Skovby w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. Mebel prezentuje się bardzo stylowo i z pewnością wprowadzi do wnętrz elegancki ton. Największą zaletą stołu jest możliwość jego rozkładania do zdecydowanie większych rozmiarów. W ten sposób tworzy się znacznie więcej miejsc do siedzenia. Warto zastosować do nich krzesła SM825 Skovby o nowoczesnym designie i uniwersalnym wzornictwie, które będą prezentować się wyjątkowo. 

Stół rozkładany SM27, Skovby
Krzesło SM825, Skovby

Jakie oświetlenie powinno znaleźć się na sali restauracyjnej?

Nieodłącznym elementem wyposażenia sali restauracyjnej jest odpowiednio dostosowane oświetlenie. Zaleca się utrzymanie jego natężenia na poziomie 200-300 luksów, co stwarza gościom komfortowe warunki do przebywania w pomieszczeniach, ale także pracownikom podczas ich obsługi. Istotne jest zatem to, aby lampy były jednocześnie stylowe, ale i funkcjonalne. Z pomocą przychodzą produkty z oferty naszego asortymentu. Polecamy linię stylowych lamp Arigato o eleganckim charakterze w kilku wersjach kolorystycznych. Idealnie sprawdzą się w wysokich wnętrzach loftowych i industrialnych, a także w nowoczesnych restauracjach. 

Lampy sufitowe Arigato C-45, Grupa

Elementy wyposażenia niezbędne do pracy kelnerów, które także powinny znaleźć się na sali lokalu

Na sali restauracyjnej konieczne jest zapewnienie elementów wyposażenia, które przydadzą się w pracy związanej z obsługą gości. Kelnerzy mają zazwyczaj do dyspozycji niewielkie szafeczki, zwane potocznie „pomocnikami kelnera”. Służą one do tymczasowego przechowywania talerzy, sztućców, czy kieliszków. Oprócz nich stawiane są tam także serwetniki, podstawki pod menu, czy tabliczki z napisami „rezerwacja”. Nierzadko w skład wyposażenia wchodzą także wózki pozwalające na wygodne zabieranie ze stołów zastawy, co znajduje zastosowanie przede wszystkim na salach weselnych. 

Regał Stories, Umage

Przeczytaj także inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*