Jaka odległość między stolikami w restauracji?

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w restauracji bezpośrednio wpływa na możliwości usługowe lokalu. Większa ilość miejsc dla gości to większa szansa na sukces – jednocześnie większa liczba osób będzie w stanie skorzystać z usług lokalu. Oczywiście należy uwzględnić również wygodę gości, jak również kelnerów podczas ich obsługi. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, ile powinna wynosić odległość między restauracyjnymi stolikami w zależności od typu lokalu. 

Lampa bezprzewodowa Asteria Move, Umage
Bright Modeco, Nordic Tales

Jak dobrać odległość między stolikami w lokalach szybkiej obsługi?

W lokalach szybkiej obsługi stawia się na maksymalne wykorzystanie powierzchni restauracyjnej, przy czym mniejszą wagę przywiązuje się do komfortu gości. W tym przypadku zwraca się uwagę na dużą rotację klientów, dlatego między poszczególnymi stolikami stosuje się niewielkie odstępy, nierzadko sięgające nawet około pół metra. Ponadto mają one niewielkie rozmiary, co pozwala na bardzo łatwe połączenie z pozostałymi elementami całego wnętrza, w tym z przesłonami i ściankami. 

Jaką odległość zachować pomiędzy stolikami w większych, rodzinnych restauracjach?

Większą wagę to zachowania odległości między stolikami zachowuje się w restauracjach, które mają za zadanie zapewnić maksimum komfortu gościom. Tutaj szczególnie ważne jest to, aby stoły były duże, gwarantując jednocześnie dużą ilość miejsca pomiędzy miejscami. Najlepiej sprawdzają się meble o wymiarach 120×80 centymetrów, pomiędzy którymi zachowuje się odległość minimum 120 centymetrów. Warto zaznaczyć, że uwzględnia się tutaj także głębokość krzeseł (zazwyczaj około 45 cm), co pozwala na swobodne odsuwanie krzeseł i poruszanie się pomiędzy stołami. Meble najlepiej ustawiać względem siebie w rzędzie, gdzie następny rząd powinien mieć zachowany jeszcze większy odstęp, na przykład 2 metrów, dzięki czemu kelnerzy będą mieli zapewniony swobodny dostęp do poszczególnych stolików, skąd będzie można zabierać zastawę i dostawiać nową. Takie same zasady odnoszą się do stołów okrągłych – wtedy uwzględnia się odległość 1,2 metra od krawędzi (uwzględniona jest tutaj głębokość krzeseł). 

Lapa bezprzewodowa Asteria Move, ładowarka Unifier, Umage
Lampy Bright Spot, Nordic Tales

Wybierz wysokiej klasy meble do swojego lokalu

W zależności od typu restauracji, odległość między stolikami jest różna, jednak w przypadku renomowanych lokali należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ buduje to ich renomę, ale także przyczynia się do wysokiego poczucia komfortu zarówno podczas spożywania kolacji, jak i w czasie przyjęć. Niezwykle ważne jest także skompletowanie mebli wysokiej jakości, które sprawdzą się przez bardzo długi czas. W lokalach gastronomicznych sprawdzą się stoły SM26 marki Skovby, których najważniejszą cechą jest możliwość rozkładania od długości 155 do nawet 308 cm, dzięki czemu miejsce przy nim znajdzie około 14 osób. Jest to idealna opcja dla lokali oferujących przyjęcia dla dużej liczby osób – opatentowany, unikatowy system rozkładania pozwala na dostosowanie rozmiarów mebla do spodziewanej liczby gości. Ponadto dostępny jest w aż 14 wariantach kolorystycznych, co pozwala z łatwością dopasować go do wystroju każdego wnętrza. 

Stół rozkładany SM26, Skovby

Zobacz także inne wpisy oraz produkty:

Pufadesign

Odpowiedz


*